تبلیغات

توافق هسته ای ژاپن و انگلیس

خبرگزاری ایسنا: ژاپن و انگلیس قرارداد توسعه همکاری‌ها در زمینه انرژی هسته‌ای امضا کردند.

به نوشته روزنامه تلگراف، ژاپن و انگلیس یک قرارداد جدید امضاء کرده‌اند که به‌ میزان چشمگیری منجر به توسعه همکاری‌ها میان دو کشور در زمینه انرژی هسته‌ای می‌شود و راه را برای ساخت نیروگاه‌های اتمی در انگلیس توسط شرکت‌های ژاپنی هموار می‌کند.

این قرارداد همچنین شامل همکاری در زمینه‌های غیرعملیاتی کردن (انهدام) و رفع آلودگی‌های رادیو اکتیوی می‌شود و پیش بینی شده است که این قرارداد اجازه دسترسی بیشتر شرکت‌های انگلیسی با فناوری‌های پیشرفته‌تر به پروژه‌ها در نیروگاه اتمی فوکوشیما دایچی را خواهد داد، نیروگاهی که شش راکتور آن به دلیل زلزله شدید در مارس ۲۰۱۱ و نشت مواد رادیواکتیو ناشی از آن با مشکلات زیادی مواجه است.

این سند همکاری روز پنج‌شنبه در توکیو میان وزیر صنعت و تجارت ژاپن و وزیر انرژی انگلیس به امضاء رسید.

یکی از بخش‌های کلیدی این قرارداد مربوط به پیشنهادات شرکت‌های ژاپنی هیتاچی و توشیبا برای ساخت راکتورهای جدید در انگلیس است.

هیتاچی قصد دارد شش راکتور در انگلیس بسازد. شرکت توشیبا نیز پیشنهاد ساخت یک نیروگاه اتمی در شهر کامبریا واقع در شمال غرب انگلیس را ارائه داده است.

براساس این گزارش، ژاپن و انگلیس علاوه‌براین قرار است در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای و امنیت هسته‌ای با یکدیگر همکاری داشته باشند.

.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار