تبلیغات

ابراز همدردی ایران با دولت و ملت روسیه

خبرگزاری ایسنا: در پی سقوط هواپیمای توپولوف ۱۵۴ روسیه در دریای سیاه، سخنگوی وزارت امور خارجه با دولت و ملت روسیه ابراز همدردی کرد.

بهرام قاسمی با ابراز تأسف عمیق از سقوط هواپیمای توپولوف ۱۵۴ روسیه در دریای سیاه که منجر به کشته شدن بیش از ۹۰ سرنشین آن شد، این سانحه دلخراش را به مردم و دولت روسیه و خانواده‌های کشته شدگان تسلیت گفت و با آنان ابراز همدردی کرد.

صبح امروز یک هواپیمای وزارت دفاع روسیه از نوع توپولوف ۱۵۴در راه سوریه در دریای سیاه سقوط کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اسکای نیوز عربی، هواپیمای مذکور ۹۱ سرنشین داشته و از سوچی به مقصد لاذقیه سوریه در ساحل شرقی دریای مدیترانه در حرکت بوده که از رادار خارج شد. این هواپیما بعد از اینکه از فرودگاه سوچی بلند شد، مفقود شد.

بر اساس اعلام وزارت شرایط اضطراری روسیه، این هواپیما ۲۰ دقیقه پس از بلند شدن از صفحه رادارها ناپدید شد. زمان پرواز ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه به وقت مسکو بوده است. این هواپیما ۸۳ سرنشین و ۸ کادر پرواز داشته است.

بنا بر اعلام رسانه‌های روسیه، فرمانده پلیس نظامی روسیه به همراه چندین خبرنگار و پرسنل نظامی در میان سرنشینان این هواپیما بوده‌اند. هم‌چنین یک گروه موسیقی همراه آنها بوده که به نظر می‌رسد قرار بوده در مراسم سال نو نیروهای روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه برنامه اجرا کند.

رسانه‌های روسیه گزارش دادند، برخی تکه‌های لاشه هواپیمای روسی و یک جنازه مربوط به این هواپیما در دریای سیاه کشف شده است.

خبرگزاری روسی تاس اعلام کرده این هواپیما قدیمی بوده و در نزدیکی منطقه کراسنادار در جنوب روسیه سقوط کرده است. همچنین یک مسئول روس احتمال تروریستی بودن حادثه مذکور را رده کرده و خطای انسانی یا مشکل فنی را دلیل سقوط این هواپیما اعلام کرده است.

این خبرگزاری افزود، بقایای این هواپیما در ۱/۵ کیلومتری سواحل سوچی یافت شده است.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرده که عملیات تحقیقات درباره هواپیمای مذکور را رهبری و اداره می‌کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز اظهار داشت، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه جزئیات سقوط هواپیما را دنبال می‌کند.

.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار