تبلیغات

وینفرد شفر : به خاطر همسرم با استقلال قرارداد بستم

کد خبر: 196433تاریخ انتشار : ۱۹:۲۸:۲۳ - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶

وینفر شفر سرمربی آلمانی استقلال تهران، که توانسته است این روز ها نتایج خوبی با استقلال کسب کند، با روزنامه ورزشی کیکر آلمانی مصاحبه ای در خصوص شرایط این روزهایش کرده است.

خبر آنلاین : وینفرد شفر لابه‌لای کارهایی که این هفته‌ها با استقلال انجام می‌دهد گاهی فرصت می‌کند تا با نشریات آلمانی هم حرف بزند.

،

شفر که دو، سه روز به دبی سفر کرده بود در همان فرصت با خبرنگار نشریه آلمانی کیکر حرف زد و از انگیزه‌ها و برنامه‌هایش برای ماه‌ها و سال‌های بعد حرف زد.

www.dustaan.com وینفرد شفر : به خاطر همسرم با استقلال قرارداد بستم

به خاطر همسرم با استقلال قرارداد بستم

او پیش از هر چیز درباره انگیزه استقلال برای عقد قرارداد بلندمدت با خودش حرف زد و گفت: «با استقلال دو ساله بستم که در خانه نمانم تا مزاحم همسرم شوم. خواستم به او بگویم هنوز هم توان کار کردن دارم. ضمناً استقلال تیم بزرگی است و هواداران زیادی دارد و باید این تیم را از بحران خارج می‌کردم.»

دوست داشتم نزدیک آلمان کار کنم

او در این ارتباط که چرا در کشورهای دور از آلمان مانند جاماییکا و ایران کار می‌کند هم گفت: «اتفاقاً دوست داشتم نزدیک آلمان باشم ولی خروجم از جاماییکا خیلی استرس داشت و به کمی استراحت نیاز داشتم. در جاماییکا هم شرایط خوبی داشتم ولی شرایط طوری شد که زدم بیرون و به ایران آمدم. الان هم در ایران راحت هستم.»

با تفکر «یوپ هاینکس» به استقلال آمدم

او با اشاره به بازگشت دوباره یوپ هاینکس به دنیای مربیگری به این فکر افتاده که دوباره کار کند. خودش گفت: «در تابستان حس کردم باید باز هم کار کنم. البته در زمستان هم نیاز داشتم ولی تصمیم گرفتم همان کاری را بکنم که یوپ هاینکس کرد و دوباره به مربیگری برگشت. برای همین استقلال را انتخاب کردم تا دوباره به اوجش برسانم.»

شناختی از ایران نداشتم

شفر درباره اینکه به رغم کار کردن در آسیا در تیم‌های الاهلی و العین چه شناختی از استقلال و تیم‌های ایرانی داشته، گفت: «اتفاقاً هیچ شناختی از ایران نداشتم و فقط چیزهایی شنیده بودم. ولی ایران حیرت‌زده‌ام کرد و متوجه شدم این‌جا چقدر زیباست. همه صمیمی و طرفدار فوتبال آلمان.»

با مشورت دو آلمانی به استقلال آمدم

شفر درباره مشورت گرفتنش از یک آلمانی ایران‌رفته هم خبر داد و گفت: «قبل از ورود به ایران با اریش روته‌مولر حرف زده بودم. او معلم من بود. البته با میشاییل هنکه هم مشورت کردم و همه خوب گفتند.»

بدن‌سازی اولین کارم بود

شفر در ارتباط با برنامه‌های قدم به قدمش برای روی فرم آوردن بازیکنان استقلال گفت: «وقتی تیم را گرفتم متوجه شدم بدن‌سازی خوبی ندارد برای همین نصف تیم مصدوم بودند و اگر بدن‌سازی نمی‌کردیم باز هم آسیب‌دیده روی دست‌مان باقی می‌ماند برای همین بدن‌سازی اولین کارم بود.»

مهاجم‌مان درون محوطه نیست!

شفر گفت: «ما بعد از بدن‌سازی روی حفظ توپ و گردش صحیح آن کار کردیم. قرار است توپ را با کمترین تماس درون زمین به گردش دربیاوریم و البته دنبال یک مهاجم گل‌زن هستم. یکی داریم ولی آن یک نفر درون محوطه نیست! این‌طوری نمی‌توانیم گل بزنیم.»

کی‌روش کارش را بلد است

شفر در وصف فوتبال و لیگ ایران گفت: «آن‌چه که از ایران در جام جهانی‌ برزیل دیدم متوجه این شدم که این کشور فوتبال خوبی دارد. کی‌روش کارش را خوب بلد است و تیم ملی ایران را خوب سازماندهی کرده است.»

ترافیک تهران اذیتم نمی‌کند

او در شرح حال تهران که محل زندگی جدیدش در این ماه‌‌هاست به کیکر گفت: «تهران را دوست دارم. بالای شهر رشته‌کوه زیبای البرز است که تصویر زیبایی را به وجود آورده است. از ترافیکش هم ناراحت نیستم چون ماشینی که با آن این‌طرف و آن‌طرف می‌روم بزرگ است و در آن راحتم.»

مربی‌گری سن و سال ندارد

او در واکنش به این پرسش که چون در پایان قراردادش با استقلال ۶۹ ساله است آیا باز هم می‌خواهد مربی‌گری را ادامه دهد با یوپ هاینکس شوخی کرد و گفت: «اگر هاینکس کار کند من هم کارم را ادامه می‌دهم، البته شوخی کردم ولی این را می‌گویم که مربی‌گری سن و سال نمی‌شناسد.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار