تبلیغات

استعفای خبرنگار زن بی بی سی به علت تبعیض حقوق مردان و زنان در شبکه BBC

کری گریسی خبرنگار شبکه بی بی سی در اعتراض به تبعیض حقوقی مردان و زنان در این شبکه استعفا کرد

شبکه بی بی سی که خود از تبعیض ها در کشورهای مختلف اللخصوص در ایران شکایت میکند در پرداخت حقوق مردان و زنان کارمند در شبکه خود تبعیض را اعمال کرده است .

تبعیض حقوق مردان و زنان در بی بی سی

تبعیض حقوق مردان و زنان در بی بی سی

کری گریسی خبرنگار زن شبکه BBC با انتشار نامه ای با انتقاد از تبعیض حقوقی مردان و زنان در شبکه بی بی سی از استعفای خود خبر داد .

یکی از خبرنگاران زن رسانه دولتی انگلیس، بی بی سی در اعتراض به تبعیض در پرداخت دستمزد مردان و زنان از سمتش استعفا کرده است.

کری گریسی، دبیر بخش چینی بی بی سی با انتشار نامه‌ای از بی بی سی بابت آنچه به نوشته او نقض قوانین برابری و مقاومت در برابر فشار‌ها برای رعایت انصاف و نظام شفاف پرداخت دستمزد است، انتقاد کرده است.

این خبرنگار بی بی سی در نامه خودخطاب به مردم انگلیس نوشت بی بی سی با پول مالیات شما اداره می‌شود و این حق شماست که بدانید در اینجا قانون برابری دستمزد زنان با مردان نقض می‌شود و مردان بیشتر از زنان دستمزد می‌گیرند.

در این نامه سرگشاده آمده است: اکنون بر ما آشکار شده است که در بی بی سیحقوق زنان در مقایسه با مردانی که با مدرک و سابقه کاری مساوی همان کار را انجام می‌دهند، کمتر است.

او که بیش از ۳۰ سال سابقه همکاری با بی بی سی را دارد در این نامه نوشته بی بی سی، بعد از افشاگری‌های سال گذشته درباره اینکه دو سوم از پردرآمدترین مجریانش را مردان تشکیل می‌دهند با بحران اعتماد مواجه شده است.

سال گذشته برخی از مجریان زن بی بی سی در نامه‌ای سرگشاده به تونی هال، رئیس رسانه دولتی انگلیس از او خواستند به تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.

گریسی در نامه‌ای که روی وب سایتش منتشر شده نوشته است: با تأسف فراوان، من سمتم به عنوان دبیر بخش چینی را ترک کردم تا علناً درباره بحران اعتماد در بی بی سیصحبت کنم.

loading...

loading...

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار