تبلیغات

قطب شمال و جنوب چه تفاوت هایی با هم دارند؟

کد خبر: 197790تاریخ انتشار : ۲۲:۵۹:۲۹ - سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶

در این بخش قصد داریم تا تفاوت های اصلی قطب شمال و جنوب را توضیح دهیم، همراه ما باشید!

– یکی از تفاوت‌های اصلی این دو قطب، مسئله دما هست. هوا در قطب جنوب سردتر از قطب شمال است. میانگین هوا در قطب جنوب منهای ۴۹ درجه سانتی‌گراد و در قطب شمال منهای ۳۴ درجه سانتی‌گراد است.

،

– بیشتر مردم فکر می‌کنند که خرس‌های قطبی و پنگوئن‌ها در یکجا زندگی می‌کنند. اما یکی از موارد مهم در تفاوت‌های قطب شمال و جنوب نیز همین مسئله است. پنگوئن‌ها در حقیقت تنها در نیمکره جنوبی زندگی می‌کنند. اگر که این دو حیوان در کنار هم زندگی می‌کردند، پنگوئن‌ها به‌راحتی شکاری برای خرس‌های قطبی بودند. خرس‌ها هم در نیمکره شمالی هستند.

– می‌توان گفت که حدود نیمی از باقیمانده نفت جهان در قطب شمال قرار دارد و اختلافاتی میان کشورهای مختلف بر سر اینکه این زمین‌ها مال کیست، وجود دارد.

– یکی دیگر از تفاوت‌ها این است که همان تعداد معدود افرادی که در بعضی از بخش‌های قطب شمال زندگی می‌کنند، در قطب جنوب زندگی نمی‌کنند و این منطقه کاملاً خالی از سکنه است.

– جنوبی‌ترین بخشی که در کره زمین می‌بینید، ۹۰ درصد از کل یخ‌هایی که روی زمین است را شامل می‌شود. نکته جالب اینکه، این مقدار سه‌چهارم منابع آب شیرین در جهان است.
البته این تمام تفاوت‌های این دو قطب نیست و موارد دیگری هم هستند…

www.dustaan.com قطب شمال و جنوب چه تفاوت هایی با هم دارند؟

قطب شمال و جنوب چه تفاوت هایی با هم دارند؟ ' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( ' https://www.dustaan.com/?p=197790

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها

اخبارروز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار