تبلیغات

نسیم ادبی در نمایش آبی مایل به صورتی در نقش مرد + عکس

نسیم ادبی در نمایش آبی مایل به صورتی در نقش مرد

نسیم ادبی متولد ۱۳۵۵ در تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون میباشد.

به گزارش اولی ها: نسیم ادبی این روزها بر صحنه تئاتر در نقش زنی که تغییر جنسیت داده در نمایش آبی مایل به صورتی به ایفای نقش می‌پردازد و با این نمایش در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز حضور خواهد داشت.

نسیم ادبی در نمایی از نمایش آبی مایل به صورتی

نسیم ادبی در نمایی از نمایش آبی مایل به صورتی

او درباره حضور در این نمایش و ایفای نقش “امیر” نیز عنوان کرد: این کاراکتر درواقع زنی است که کاراکتر بسیار سختی دارد و همه کسانیکه این نمایش را دیدند خیلی از متفاوت بودن آن صحبت کردند. کار بسیار متفاوت با چیزی است که در چند سال اخیر درباره ترنس‌ها روی صحنه رفته است. این کاراکتر یک ترنس است که با مشکلات بسیاری مواجه است. درواقع او زنی است با یک هویت مردانه و بااینکه صاحب فرزند می‌شود اما به دنبال تغییر جنسیت خودش است و در این راه با مشکلاتی مواجه می‌شود که بسیاری از این افراد با آن روبرو هستند چرا که جامعه ما پذیرای آن‌ها نیست و اتفاقات برای آن‌ها خیلی بیشتر پررنگ می‌شود و با مشکلات دست‌وپنجه بیشتری نرم می‌کنند. امیر نمایی از این افراد است.

ادبی در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه این نمایش مخاطب را با مشکلات این قشر از جامعه همراه کرده است، گفت: “آبی مایل به صورتی” سعی کرده با بضاعتی که دارد در این زمینه فرهنگ‌سازی کند. تا جایی که در توان داشته و سالن هم در اختیار گذاشته این کار را انجام داده و مخاطب با دیدن نمایش باحال عجیبی بیرون می‌رود. کاری که ما کردیم کم نبود و بسیار ارزشمند است. همین‌که همه انسان هستیم و قابل‌احترام، مهم است. باید به این دسته از افراد جامعه نیز به همین چشم نگاه کرد. ترنس‌ها هنوز هم در تمام جوامع دچار معضل هستند و جوامع به‌راحتی مشکل آن‌ها را نپذیرفته و هنوز به‌سختی با آن‌ها برخورد می‌کنند. ضمن این‌که مردم ما هم شناخت کمی از این افراد دارند و حتی گاهی آن‌ها را اشتباه می‌گیرند درحالی‌که این افراد بسیار متفاوت هستند.

این بازیگر درباره استفاده از ما به ازای بیرونی یا برخورد با این افراد برای ایفای نقش خود بیان کرد: برای بازی در این نقش از ما به ازای بیرونی استفاده نکردم و تلاش کردم خودم این شخصیت را پیدا کنم. درواقع این شخصیت تقلیدی نیست و بیشتر ایفای آن برخاسته از یک حس درونی بود.

همچنین بخوانید: گریم جالب نسیم ادبی در نقش مرد

loading...

loading...

tweet

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار