تبلیغات

فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر

کد خبر: 215112تاریخ انتشار : ۱۳:۳۶:۲۶ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا و کشورهای غربی تولد نوزادان به طور چشمگیری افزایش یافت و این پدیده با نام انفجار نسل (baby boom) نام گرفت.

پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا و کشور‌های غربی تولد نوزادان به طور چشمگیری افزایش یافت و این پدیده با نام انفجار نسل (baby boom) نام گرفت.  در اصطلاح متولدین بین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ میلادی بیبی بومرر یا کودکان نسل انفجار نامیده می‌شوند. این افراد ۷۶ میلیون نفر (حدود ۲۹ درصد) از کل جمعیت آمریکا را شامل می‌شوند.

از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۶۱، ۶۵ میلیون نوزاد در آمریکا متولد شدند و در سال‌های اوج این رشد جمعیت، هر ۷ ثانیه یک کودک متولد می‌شد. این رشد جمعیت دلایل متعددی داشت از جمله زوج‌هایی که در دوران جنگ ازدواج کرده بودند و حالا زمان فرزندآوری شان فرا رسیده بود، حمایت‌های دولتی از فرزند آوری و فرهنگ مردم که تشکیل خانواده و فرزنده دار شدن را گرامی می‌داشت.

انفجار نسل در آمریکا تأثیرات فراوانی بر جامعه بر جای گذاشت: مهاجرت از شهر‌ها به حومه افزایش یافت و ساخت خانه‌ها، مدارس و مراکز خرید رونق یافت. زمانی که این نسل در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی به جوانی رسیدند سلیقه‌شان در موسیقی، پوشاک و آرایش مو فرهنگ ملی را تحت تأثیر قرار داد و فعالیت سیاسی برخی ار آن‌ها بدنامی جنگ ویتنام را در پی داشت./فردا

در ادامه تصاویری از کودکان نسل انفجار در آمریکا را می‌بینید.

www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر www.dustaan.com فرزندآوری آمریکایی‌ ها پس از پایان جنگ جهانی دوم +تصاویر

پربیننده ترین مطالب روز

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( ' https://www.dustaan.com/?p=215112

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار