تبلیغات

با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟

کد خبر: 225042تاریخ انتشار : ۱۲:۲۰:۲۱ - شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

چگونه با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌کند، میتوان برخورد کرد؟

⁣طبق بند ۹ ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶، موجر می‌تواند حسب مورد صدورحکم فسخ اجاره یا تخلیه را از دادگاه درخواست کند.

دادگاه ضمن‌حکم فسخ اجاره، دستور تخلیه مورد اجاره را صادر می‌نماید و این‌حکم علیه مستأجر یا متصرف اجرا و محل، تخلیه خواهد شد: «در صورتی که مستأجر در مهلت مقرر در ماده ۶ این قانون ازپرداخت مال‌الاجاره یا اجرت‌المثل خودداری نموده و با ابلاغ اخطاردفترخانه تنظیم‌کننده سند اجاره یا اظهارنامه (در موردی که‌اجاره‌نامه عادی بوده یا اجاره‌نامه‌ای در بین نباشد) ظرف ده روزقسط یا اقساط عقب افتاده را نپردازد.

در این مورد اگر اجاره‌نامه رسمی باشد موجر می‌تواند از دفترخانه یا اجرای ثبت صدور اجرائیه بر تخلیه و وصول اجاره‌بها را درخواست نماید.» هر‌گاه پس از صدور اجرائیه، مستأجر اجاره آپارتمان عقب افتاده را تودیع کند اجرای ثبت تخلیه را متوقف می‌کند، ولی موجر می‌تواند به استناد تخلف مستأجر از پرداخت اجاره‌بها از دادگاه درخواست تخلیه عین مستأجر را بنماید.

هر‌گاه اجاره‌نامه عادی بوده یا سند اجاره تنظیم نشده باشد موجر می‌تواند برای تخلیه عین مستأجره و وصول اجاره‌بها به دادگاه مراجعه کند./میزان

www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟

0

پربیننده ترین مطالب روز

www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ فیلم/ درگیری شدید لفظی سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ فیلم تجاوز وحشیانه داعش به دو خواهر اهل سنت عراقی www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ بلایی که در غسالخانه بر سر جنازه زنی آمد! www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ از شکستن دندان با چکش تا بستن لب‌ های دختر بچه ۱۲ ساله! +تصاویر www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ پایان مرگبار رابطه عشقی داماد و مادرزن www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ تصاویری زیبا از جشن تولد 50 سالگی مهران مدیری +بیوگرافی www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ تصاویری جالب و دیدنی از بازیگران ایرانی در اینستاگرام «673» www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ این دختر به خاطر زیبایی بیش از حدش، گدایی می کند! +تصاویر www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ بارش شدید تگرگ در روانسر در کرمانشاه +تصاویر www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ ازدواج احمد مهرانفر و مونا فائض پور +عکس ها و بیوگرافی www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ بیوگرافی و عکس های کتایون ریاحی در کنار همسر و پسرش www.dustaan.com با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌ کند، چه کنیم؟ جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ +تصاویر ' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( ' https://www.dustaan.com/?p=225042

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار