تبلیغات

خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی

کد خبر: 239649تاریخ انتشار : ۲۱:۵۹:۲۱ - سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

مهمان امشب برنامه ماه عسل میزبان معصومه آباد نویسنده کتاب من زنده ام و مهدی طحانی نویسنده سرباز کوچ امام و شخصیت مصاحبه معروف با زن هندی بود.

www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی

میزان : معصومه اباد فرزند خانواده ای ده نفره در ابادان بود و هیچ گاه فکر نمی کرد جنگ شود. سوم دبیرستان بود که عراق به ایران حمله کرد و اولین شهید آبادان یعنی صالحی که رئیس اموزش و پرورش ابادان بود.

آباد در ان زمان در خانه برادرش در تهران برای وضع حمل همسرش بود.

اولین مکانی که در آبادان ویران شد مدرسه اش بود.

آباد به ابادان بازگشت و خود را به مهندس باتمانگلیچ در آبادان رساند و به منطقه اعزام.
شد.

معصومه آباد از اقدام عراقیها برای تفتیشش گفت و این که او فریاد زد که کسی به او نزدیک نشود.

سه روز قبل از ما فاطمه ناهیدی در خرمشهر اسیر شده بود. شمسی بهرامی و حلیمه آزموده نیز عضو هلال احمر بودند به اسارت عراقی ها در آمدند.

ما هر چقدر به عراقی ها می گفتیم که عضو هلال احمر هستیم و لباس هایمان را نشان می دادیم باور نمی کردند و ما را اسیر کردند.

در ادامه برنامه دو مهمان به برنامه اضاه شدند که مهدی طحانی یکی ارز انها بود که با وجود سن پایین تر در اسارت با اباد بودند و به آباد روحیه می دادند.

اباد در ادامه گفت طحانی و بسیاری از اسرا به خاطر ما و دفاع از ما خانم ها در اسارت شکنجه های زیادی شدند.

آباد گفت طحانی در شرایطی که نیروهای عراقی روی سر ما بودند که در مصاحبه با صلیب سرخ جهانی هر چه ان ها به ما گفته اند بگوییم اما طحانیان انگشتانش را بالا گرفت و به نشانه هشدار گفت من هر چه امامم بگوید می گو یم و عمل می کنم.

www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی

طحانی در ادامه برنامه گفت ما به دنبال پیروی از امام و ولایت فقیه بودیم برای این امر از اردستان به جبهه رفتم و سنم را تغییر دادم.

در طول دوره اموزشی خود را ثابت کردم و نشان دادم حتی اگر سنم پایین است اما لیاقت های زیادی دارم و فرماندهان نیز این مسئله را تایید کردند و در جبهه ماندم.

طحانی از پشت پرده حضور مصاحبه شونده هندی گفت و این که او استاد زبان فارسی دانشگاه دهلی نو بوده است و چون در عراق بود او را برای مصاحبه اوردند.

مهمان دیگر برنامه بیان کرد که فرمانده اردوگاه چون تجربه سخنان و کلام طحانیان را داشت و از او خواست کناری بنشیند و حرفی نزند اما وقت مصاحبه ناصره مصاحبه کننده هندی که مصاحبه هایش تمام شد خواست بیرون برود که ناگهان چشمانش متوجه هیبت چشمان مهدی شد و با او مصاحبه کرد.

www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی

او ادامه داد: مهدی برای این که مفاتیح به خواهران در اردوگاه برساند اقدام کرد اما عراقی ها متوجه می شوند و افسر ۱۳۰ کیلویی عراقی روی شانه و سینه او می نشیند و او را شکنجه می کند تا صدای ناله و درد او را خواهران بشنوند اما او صدایی از خود بروز نمی دهد.

در ادامه برنامه کلیپی از سخنان ناصره زن هندی با گذشت این همه سال از ان مصاحبه پخش می شود و از غرور ایرانی طحانی در قبال عراقی ها در آن زمان می گوید. و در ادامه دیدار زن هندی با اسرای ان فیلم و مهدی طحانی پخش شد.

در ادامه برنامه طحانی گفت ناصره زن هندی در دیدارمان در ایران از میان همه اسرا تنها مرا شناخت و به من گفت کتابت را خوانده ام اما از مصاحبه بسیار کم گذاشتی، مصاحبه ای که زندگی مرا سیاه کرد. من در جامعه جهانی اعتباری داشتم و هر جا می توانستم بروم و عرض اندام کنم اما با ان مصاحبه زندگی ام به هم ریخت و وضعیت بدی برایم روی داد. تو باید در کتابت در چاپ بعدی تجدید نظر کنی و به این مصاحبه مطالب بیشتر ی اختصاص دهی.

آباد در ادامه از دعای مادرش گفت و ان این که مادرش گفته بود خدایا دخترم را زنده برگردان و از سهم پسرانم به تو می دهم. که پس از ان اباد برمیگردد و برادرس که همراه و هم بازی او بوده به شهادت می رسد.

علیخانی در پایان گفت آباد تخصص زایمان دارد و بیش از ۲۳۷۰ نوزاد را به دنیا اورده که بسیاری از انان فرزندان ازادگانی بودند که در ان اردوگاه اسیر بودند. همچنین فرزند مهدی طحانی نیز به دست معصومه آباد متولد شد.

پربیننده ترین مطالب روز

www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی دختر جوان در مقابل چشمان نامزدش زنده زنده سوخت /سعید بی خیال سوار تاکسی شد رفت! + عکس www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی فیلم/ درگیری شدید لفظی سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی فیلم تجاوز وحشیانه داعش به دو خواهر اهل سنت عراقی www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی رسوایی عروس خانم ساعتی قبل از مراسم ازدواج در مشهد www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی تیپ دیدنی سارا و نیکا در مراسم اکران خصوصی یک فیلم +تصاویر www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی عکس های جدید فائزه علوی در خارج از کشور +بیوگرافی www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی عکس های زیبا از سحر جعفری‌ جوزانی و مادر جوان آمریکایی ‎اش! www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی تقاضای شرم‌ آور شوهر از زن جوانش +عکس www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی فیلم/ دختر ۳ ساله ای که در زمان خاکسپاری زنده شد! www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی بلایی که در غسالخانه بر سر جنازه زنی آمد! www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی از علی شوهرم خواستم طلاقم دهد چون دوستش دست از سرم بر نمی داشت! www.dustaan.com خلاصه قسمت 27 ماه عسل با حضور معصومه آباد و مهدی طحانی/ روایت آزادگان از اسارت تا نویسندگی خانم مجری بخاطر خودروی گرانقیمتش به شهرت رسید! +تصاویر

مطالب مشابه

جزئیات ازدواج و زندگی با یک داعشی از زبان زن مسیحیجزئیات ازدواج و زندگی با یک داعشی از زبان زن مسیحیخلاصه قسمت هفتم ماه عسل 97 /اعراب ایرانی که مقابل صدام ایستادند/ مدافعان غیوری که ۲۸ عضو خانواده را فدای وطن کردندخلاصه قسمت هفتم ماه عسل 97 /اعراب ایرانی که مقابل…خلاصه دهمین قسمت ماه عسل/ شهیدی که آرزویش را به مادرش نگفت + فیلم و تصاویرخلاصه دهمین قسمت ماه عسل/ شهیدی که آرزویش را به…فوت همزمان ۴ عضو یک خانواده در قمفوت همزمان ۴ عضو یک خانواده در قمتقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «سرباز کوچک امام»تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «سرباز کوچک امام»پیشنهاد بیشرمانه مردان عراقی به یک دختر ایرانی در بازارپیشنهاد بیشرمانه مردان عراقی به یک دختر ایرانی در بازار https://www.dustaan.com/?p=239649

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها

oghwi fvkhli lhi usg 97 برنامه ماه عسل احسان علیخانی خلاصه امروز ماه عسل خلاصه برنامه دیشب ماه عسل دانلود تمامی قسمت های ماه عسل دانلود خلاصه فیلم ماه عسل دیشب فیلم و داستان ماه عسل دیشب

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار