تبلیغات

۱۰ راهکار مفید برای استفاده از یک فلش درایو USB بلااستفاده

۱۰ راهکار مفید برای استفاده از یک فلش درایو USB بلااستفاده مجموعه: متفرقه اینترنت و کامپیوتر فلش درایو USB, کاربردهای یو اس بی

یک درایو USB می‌تواند تعداد زیادی بازی را در خود نگهداری کند 

اگر شما هم تصور می‌کنید که از یک فلش درایو USB تنها برای تبادل داده استفاده می‌شود باید بدانید که اینطور نیست. از یک فلش درایو USB می‌توان برای کاربردهای متعددی استفاده کرد. ما در ادامه این مقاله به ۱۰ کاربرد جالب توجه برای استفاده مجدد از فلش درایو بلااستفاده شما خواهیم پرداخت.

1. گوگل کروم اختصاصی خود را روی یک کامپیوتر دیگر اجرا کنید

خیلی چیزهای شخصی مثل پسوردها و مسواک‌تان وجود دارد که شما تمایل ندارید با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین شما نباید مرورگر وب دیگران را استفاده کنید. Portable Apps نام وب‌سایتی است که اپلیکیشن‌هایی را جمع آوری می‌کند که می‌توان آنها را روی درایو USB اجرا کرد. این وب‌سایت نسخه‌ای از مرورگر کروم به نام Google Chrome Portable را ارائه کرده است که یک نسخه از این مرورگر را روی یک فلش درایو اجرا می‌کند.

شما می‌توانید با قرار دادن این مرورگر روی فلش درایو خود آن را با خود به همراه داشته باشید و روی یک کامپیوتر اشتراکی بدون تداخل با نسخه‌های دیگر کروم از آن است استفاده کنید.

2. اسکن کردن ویروس

اگر فکر می‌کنید یک کامپیوتر به ویروس آلوده شده است می‌توانید از یک اپلیکیشن پرتابل نصب شده روی یک درایو USB استفاده کنید تا کامپیوتر مورد نظر را اسکن کرده و فایل‌های آلوده را پاکسازی کند.

وبسایت Portable Apps چند گزینه از جمله ClamWin Portable, McAfee Stinger Portable و Spybot-Search & Destroy Portable را به شما پیشنهاد می‌کند. تنها کافی است یکی از آنها را روی فلش درایو نصب کنید، آن را به کامپیوتر مشکوک به ویروس متصل کنید و این آنتی ویروس را برای پاکسازی اجرا کنید.

3. یک درایو ریکاوری ویندوز بسازید

منتظر نباشید تا کامپیوتر ویندوز شما از کار بیافتد. با تبدیل کردن یک فلش درایو یدکی به یک درایو بازیابی برای روز مبادا آماده باشید. یک درایو بازیابی به شما اجازه می‌دهد در زمانی که ویندوز شما با مشکل مواجه شد (حتی اگر قادر به اجرا شدن نبود) از ابزارهای عیب یابی برای رفع مشکل استفاده کنید.

این دستورالعمل مایکروسافت را برای ساخت این درایو دنبال کنید. اگر گزینه پشتیبان گیری از فایل‌های سیستمی‌ را انتخاب کنید ممکن است حداقل به یک فلش درایو ۱۶ گیگابایتی نیاز داشته باشید، اما در عوض چنین درایوی به شما اجازه می‌دهد در صورت لزوم ویندوز را دوباره نصب کنید.

بعد از این که ساخت این درایو به اتمام رسید روی آن برچسب بزنید و آن را یک جای مطمئن نگهداری کنید تا در زمان بروز مشکل بتوانید از آن استفاده کنید.

4. اجرای بازی

یک درایو USB می‌تواند تعداد زیادی بازی را در خود نگهداری کند تا هر وقت که مایل بودید با اتصال آن به یک کامپیوتر از اوقات فراغت خود لذت ببرید. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Portable Apps فهرست بلندی از بازی های مخصوص فلش درایو را پیدا کنید. همچنین می‌توانید از این روش برای سرگرم نگه داشتن کودکان استفاده کنید.

فلش درایو USB, کاربردهای یو اس بی

با تبدیل کردن یک فلش درایو یدکی به یک درایو بازیابی برای روز مبادا آماده باشید

5. ناشناس بمانید

Tails یک سیستم عامل پرتابل با شعار «حریم خصوصی همه جا برای همه» است. شما می‌توانید Tails را از روی یک درایو USB روی یک کامپیوتر به صورت یک سیستم عامل مستقل اجرا کنید و فعالیت‌های خود را خصوصی و ناشناس نگه دارید.

در واقع شما برای تنظیمات اولیه Tails به دو درایو USB نیاز دارید که به نظر کمی‌ دردسرساز می‌رسد، اما سایت Tails شما را در انجام این فرآیند یاری می‌کند.

Tails یک روش ایده‌ال برای محافظت از حریم خصوصی شما در زمان‌هایی است که از یک کامپیوتر عمومی‌ یا غیر قابل اعتماد استفاده می‌کنید. همچنین می‌توانید از این روش برای باقی نگذاشتن ردپای فعالیت‌های خود استفاده کنید.

6. کارت‌های تجاری خود را به شکل USB تحویل دهید

این مورد زیاد به استفاده مجدد از یک فلش درایو قدیمی‌ مربوط نمی‌شود. این روش مربوط به معرفی و ارائه کسب و کار شما به شیوه‌ای مدرن و دیجیتالی است. با یک جستجوی سریع آن‌لاین می‌توانید چندین تولیدکننده در زمینه ارائه کارتهای تجاری USB را پیدا کنید.

یک کارت تجاری USB اطلاعات بسیار بیشتری از صرفا اطلاعات تماس شما را در خود دارد و می‌تواند شامل سوابق کاری، نوع خدمات و محصولات ارائه شده از طرف شما و انواع مختلفی از فایل‌ها و اطلاعات دیجیتال مورد نظر شما باشد.

7. تجربه استفاده از ویندوز را تقویت کنید

مایکروسافت از مدتها قبل یک ویژگی ویندوز کمتر شناخته شده به نام ReadyBoost را ارائه کرده است. این قابلیت به منظور سرعت بخشیدن به فرآیندهایی خاص در کامپیوتر که از هارد درایوهای استاندارد استفاده می‌کند به کار می‌رود. هر چند ReadyBoost ممکن است مزایایی برای برخی از کامپیوترهایی که ویندوز ۱۰ را اجرا می‌کنند نیز به همراه داشته باشد، اما بیشترین تاثیر و افزایش سرعت را کسانی تجربه خواهند کرد که از کامپیوترهای قدیمی‌تر و یا نسخه‌های قبلی سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند.

این قابلیت برای کامپیوترهایی که از درایوهای حالت جامد (مثل اکثر لپتاپ‌های پیشرفته امروزی) استفاده می‌کنند کار نخواهد کرد.

ReadyBoost یک فلش درایو خارجی را به یک کش هارد دیسک تبدیل می‌کند. مایکروسافت یک راهنما برای تنظیمات درایو ReadyBoost در ویندوز ۷ را ارائه کرده است که برای اغلب نسخه‌های اخیر این سیستم عامل نیز قابل استفاده است. اگر کامپیوتر شما هم با مشکل سرعت مواجه است بد نیست این ویژگی را امتحان کنید.

8. یک ابزار تبادل اطلاعات سری (Dead Drop) بسازید

در اصطلاحات جاسوسی Dead Drop به روشی برای انتقال اطلاعات سری گفته می‌شود. استفاده از فلش درایو USB به عنوان Dead Drop برای اولین بار توسط یک هنرمند مفهومی‌ به نام آرام بارتول معرفی شد و از آن زمان در تمام دنیا فراگیر شده است.

افرادی که در این طرح مشارکت می‌کنند فلش درایوهای خود را در یک مکان عمومی‌، مثلا بین یک دیوار یا روی یک درخت قرار می‌دهند. کاربران Dead Drop تشویق می‌شوند تا محتوا و فایل‌های مورد علاقه خود را به این شکل به اشتراک بگذارند.

البته باید توجه داشته باشید که با متصل کردن کامپیوتر خود به یک درایو USB ناشناس با خطرناک امنیتی بالقوه خطرناکی مواجه خواهید شد.

9. آن را به کلید کامپیوتر خود تبدیل کنید

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار Predator یک درایو USB را به کلیدی برای باز کردن قفل کامپیوتر ویندوز خود تبدیل کنید. تنها کافی است Predator را دانلود کنید و روی کامپیوتر خود و یک فلش درایو نصب کنید. بعد از انجام تنظیمات کامپیوتر شما تنها زمانی کار خواهد کرد که این درایو USB به آن متصل شده باشد.

فلش درایو را از کامپیوتر جدا کنید تا صفحه نمایش تیره شده و ماوس و کیبورد غیرفعال شود. با وصل کردن مجدد این فلش درایو نیز همه چیز به حالت اول بازمی‌گردد.

Predator را می‌توان روی چند کامپیوتر استفاده کرد، به این ترتیب یک فلش درایو می‌تواند قفل بیشتر از یک دستگاه را باز کند. همچنین شما می‌توانید از چند فلش درایو به عنوان کلید برای یک کامپیوتر استفاده کنید، به این ترتیب اعضای یک گروه یا خانواده می‌توانند قفل یک کامپیوتر مشخص را باز کنند.

10. حمل فایل‌های مهم در حین سفر

اگر قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشید، مشاوران سفر همیشه به شما توصیه می‌کنند یک نسخه پشتیبان از مدارک خود مثل گذرنامه، کارت شناسایی، شماره تماس‌های ضروری، مسیر و برنامه سفر تهیه کنید.

شما می‌توانید یک کپی فیزیکی از مدارک خود داشته باشید، اما یک فلش درایو USB کوچک که در کیف شما پنهان شده است می‌تواند در مواقع لزوم یک کپی دیجیتال از تمام مدارک شما را در اختیارتان بگذارد.

منبع: shabakeh-mag.com

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

 • شمار فلامینگو های دریاچه ارومیه به ۴۵۰۰۰ بال می رسد

  رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود 10 هزار بال فلامینگو به جمعیت این پرندگان در دریاچه...

 • هوای همدان ناسالم شد

  معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: وضعیت کیفی هوای شهر همدان برای دومین روز متوالی ناسالم برای گروه های حساس است. به...

 • مهلت یازده روزه داوطلبان انتخابات برای استعفا

  رئیس ستاد انتخابات استان تهران تهران از مهلت یازده روزه متقاضیان شرکت در انتخابات برای استعفا خبر داد. به گزارش صبحانه، شکرالله حسن‌بیگی...

 • غرق جوان ۳۳ ساله در زاینده‌رود

  رئیس جمعیت هلال‌احمر چادگان گفت: جوان ۳۳ ساله چادگانی که حال چرای گوسفندان در حاشیه رودخانه زاینده‌رود بود به دلیل عدم آشنایی به فنون شنا در...

 • افزایش 20 درصدی شهریه مدارس شاهد

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش اظهار کرد: زمان ثبت‌نام مدارس شاهد از ۴ خرداد برای ورودی پایه اول ابتدایی آغازشده و متعاقب آن دانش...

 • موزه های کشور فردا دوشنبه تعطیل است

  مدیر اداره کل موزه های کشور از تعطیلی تمام موزه های کشور به مناسبت شهادت امیر المومنین (ع)خبر داد. به گزارش صبحانه، «محمد رضا کارگر» روز...

 • صاعقه، ۱۱هکتار از مزارع پلدختر را از بین برد

  بخشدار مرکزی پلدختر از آتش سوزی ۱۱هکتار مزارع گندم و مرتع بر اثر صاعقه در این شهرستان خبر داد. به گزارش صبحانه، مرتضی کائیدی روز یکشنبه در...

 • لاله اسکندری در کنار یلومَنِ مو قشنگ

  لاله خانم اسکندری در کنار یلومَنِ موقشنگ در افتتاحیه یکی از بیوتی‌سالن‌های شهر. به گزارش صبحانه، لاله خانم اسکندری در کنار یلومَنِ موقشنگ در...

 • کشف ۱.۲ تن مواد مخدر در اصفهان

  فرمانده انتظامی استان اصفهان از متلاشی شدن ۲ باند قاچاق و کشف یک تن و ۲۶۷ کیلوگرم مواد افیونی در عملیات ظفر ۱۹ توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد...

 • رحیم پور ازغدی توئیتر و اینستاگرام ندارد

  رحیم پور ازغدی هیچگونه حضور رسمی در شبکه اجتماعی‌های توئیتر و اینستاگرام ندارد. به گزارش صبحانه، رحیم پور ازغدی هیچگونه حضور رسمی در شبکه...

 • مداح هتاک بازداشت شد

  مداح هتاک پیش از ظهر امروز پس از احضار به دادسرای تهران و تفهیم اتهام بازداشت شد. به گزارش صبحانه، دادسرای تهران اعلام کرد: «احد قدمی»...

 • هشدار نسبت به وقوع گردوخاک در خوزستان

  اداره کل هواشناسی خوزستان در اخطاریه‌ای آنی نسبت به وقوع رگبار ، رعد و برق و برخاستن گردوخاک در ساعات آینده در مناطق مرکزی و شمالی استان هشدار...

 • آیا سیر لاغر می کند؟

  ۱- افزایش چربی سوزی نتایج ژورنال تغذیه آمریکا در سال ۲۰۱۱ نشان دادند که بین سیر و لاغری ارتباط وجود دارد. پژوهش های دیگری نیز نشان دادند...

 • پیام تبریک همایون شجریان به مادرش+ عکس

  همایون شجریان، با انتشار عکسی، هشتادمین سالگرد تولد مادرش را تبریک گفت. به گزارش صبحانه، همایون شجریان، خواننده موسیقی سنتی و نوازنده تمبک و...

 • آمریکا تهدیدهای ایران را جدی می‌گیرد

  «عبدالباری عطوان» یادداشت امروز خود در بخش سخن سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» را مثل همیشه با طرح چند سوال آغاز کرد و نوشت: «تسلیحات سری...

 • گران‌ترین داروی جهان رونمایی شد

  نوارتیس غول داروسازی سوئیسی توانست دارویی را برای درمان بیماری آتروفی عضلانی ستون فقرات تولید کند. به گزارش صبحانه، نوارتیس غول داروسازی...

 • وقوع ٢٠حادثه در پی طوفان امروز تهران

  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به وقوع طوفان در پایتخت طی ساعاتی از عصر یکشنبه (۵ خرداد) گفت: تاکنون حدود ٢٠ حادثه مرتبط با طوفان به سازمان...

 • راز خودکشی ۲ دختر ۱۸ ساله در مشهد فاش شد

  دو دختری که قصد خودکشی از پلی در مشهد را داشتند هدف از این کار را یک کل کل ساده عنوان کردند. به گزارش صبحانه، دو دختری که قصد خودکشی از پلی...

 • مادر مهربان قربانی هفت تیرکشی کودک ۱۰ ساله

  شیطنت کودک ۱۰ ساله در لردگان باعث مرگ مادر بخت برگشته شد. به گزارش صبحانه، شیطنت کودک ۱۰ ساله در لردگان باعث مرگ مادر بخت برگشته شد. سرهنگ...

 • مصرف آنتی‌بیوتیک جلوی آلزایمر را می‌گیرد؟

  نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند در کنترل علائم آلزایمر نقش داشته باشند. به گزارش صبحانه، نتایج یک بررسی نشان می‌دهد:...

 • خشم چه تاثیری بر روی سلامتی دارد؟

  پژوهشی که به تازگی در دانشگاه آیوا انجام شده به ما می‌گوید که عواطف منفی مانند خشم چطور می‌توانند خطر مرگ زودهنگام را بالا ببرند. در این پژوهش به...

 • کنترل عصبانیت هنگام رانندگی

  افسران پلیس، روان‌پزشکان، کارشناسان بیمه و حتی رانندگان کارکشته بارها و بارها به این نکته اشاره کرده‌اند که وقتی عصبانی هستید هرگز پشت فرمان قرار...

 • تأثیر گرما بر خلق و خو چگونه است؟

  خیلی‌ها معتقدند وقتی که هوا گرم می‌شود، اعصاب‌شان به‌هم می‌ریزد و زودتر از کوره درمی‌روند. اما تأثیر گرما بر خلق و خو چگونه است؟ آیا واقعا گرمای...

داغ ترین اخبار