تبلیغات

آبروریزی در فضای مجازی به بهانه رقابت شغلی

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته و طبق اظهارات شاکی مشخص گردید که کارکنان اداره ای، گروهی در شبکه اجتماعی تلگرام جهت انجام امورات خود ایجاد نموده اند که یکی از اعضای این گروه اقدام انتشار مطالب نموده است.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: در روند رسیدگی به پرونده متهم مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم پرونده و با مشاهده مستندات کافی، متهم اعلام داشت با وجود رقابتی که در اداره بود و همچنین با توجه به اینکه با ایشان در گذشته درگیری لفظی پیدا کرده بودم جهت تلافی، انتقام جویی و همچنین خارج نمودن ایشان از دور رقابت و بدبین نمودن دیگر همکاران نسبت به وی اقدام به انتشار مطالبی توهین آمیزی در گروه موصوف نمودم.

وی ادامه داد: متهم مورد نظر، به همراه مستندات پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

سرهنگ دوم کارآگاه نصرتی گفت: هرگونه مزاحمت برای اشخاص حقیقی و حقوقی از شبکه های اجتماعی مطابق قانون جرائم رایانه ای جرم بوده و قانون گذار برای مرتکبین این قبیل از جرایم، مجازاتی از قبیل حبس و جزای نقدی پیش بینی نموده است.

وی با اشاره به قانون جرایم رایانه ای گفت: به متخلفین و مجرمین حوزه فضای مجازی با تصور اینکه اقدامات مجرمانه آن ها از دید قانون مخفی مانده و می توانند مرتکب هر گونه جرایمی شوند، هشدار داده می شود که این گونه افراد با اقدامات پلیسی قابل شناسایی میباشند.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق سایت این پلیس به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی اعلام دارند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار