تبلیغات

پیش‌بینی گرد و غبار در برخی استان‌ها

 به گزارش صبحانه،امروز غرب خلیج فارس و از بعدازظهر فردا مناطق مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود؛ همچنین از چهارشنبه شب و روزهای پنج‌شنبه و جمعه، دریای خزر به ویژه سواحل مرکزی و شرقی آن مواج خواهد بود.

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی در سه روز آینده در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

روز پنج‌شنبه بخش‌هایی از هرمزگان، شرق فارس و جنوب کرمان افزایش ابر، بارش پراکنده و رعدوبرق رخ خواهد داد.

از اواخر وقت امروز و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود همچنین روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه سرعت وزش باد در شرق کرمان و خراسان جنوبی افزایش می‌یابد.

در سه روز آینده با توجه به افزایش وزش باد در جنوب شرق عراق و استان‌های واقع در جنوب غرب کشور در برخی مناطق ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید همراه با گردوخاک رخ خواهد داد.

امروز غرب خلیج فارس و از بعدازظهر فردا مناطق مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود؛ همچنین از چهارشنبه شب و روزهای پنج‌شنبه و جمعه دریای خزر به ویژه سواحل مرکزی و شرقی آن مواج است.

امروز آسمان شرق خلیج فارس، جزایر شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، هرمزگان، دریای عمان و سواحل دریای عمان غبارآلود خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود که اوایل شب وزش باد محتمل است، بیشینه و کمینه فردا در تهران 39 و 27 درجه خواهد بود.

فردا اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و کرمان و شهرکرد با کمینه دمای 14 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 5 مردادماه سال جاری 164.9 میلیمتر ثبت شد؛ میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 210.5 میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری تا تاریخ مذکور 21.7 درصد کمتر از سال گذشته است؛ همچنین میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور 225.6 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری 26.9 درصد کمتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهل و چهارم سال زراعی متعلق به منطقه چالدران در استان آذربایجان غربی به میزان 52.7 میلی‌متر بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار