تبلیغات

زمان معلم خوبی است!

 زمان معلم خوبی است!به گزارش «تابناک با تو»؛ دهه شصت اگر دختري چادر نداشت يا جوراب سفيد مي پوشيد به او چپ چپ نگاه مي كرديم! دهه هفتاد همان دختر ازدواج كرده بود و حالا ديگر با مانتويش مشكل نداشتيم، فقط شاكي بوديم كه چرا موهايش از زير مقنعه پيداست!

زمان معلم خوبی است!

دهه هشتاد مشكلمان حتى اين نبود بلكه حيرت زده و متعجب مي ديديم كه گاهي برخي از روابط آزاد و دوست دختر و يواش يواش ازدواج سفيد حرف مي زنند، خدا را شكر مي كرديم كه باز همان خانم مانتويي كم حجاب به خانواده و حريم روابط زناشويي پاي بند باشد و به باتلاق طلاق عاطفي و زندگي بي ضابطه زير يك سقف نيفتد و راضي بوديم كه باز وقتي كسي متهم به ازدواج سفيد مي شود انكار مي كند و هنوز قباحت و زشتي اش نريخته!

حالا دهه نود كار به جايي رسيده كه طرف از روابط عجيب و غريبش -هر روز با يك نفر- فيلم لايو مي گيرد و توي اينستاگرام مي گذارد و ما از خدا مي خواهيم كه طرف هر كاري هم مي كند اقلا فيلم و عكسش را منتشر نسازد! سالها و دهه هاي بعد چه خواهد شد؟مي توان تصور كرد!

زمان معلم خوبی است!

نكته همين جاست كه در اداره جامعه هميشه بدتر از آن كه فكر مي كني هم وجود دارد و قابل تصور است! ماييم كه بايد به حداقل ها قانع باشيم و خيلي پاپيچ مردم نشويم، سختي كار دقيقا انتخاب بين بد و بدتر است!

انتخاب بين خوب و بد سخت نيست، هر كودكي هم مي فهمد كه پاك بودن از اعتياد بهتر است! فرمود: ليس العاقل من يعرف الخير من الشر، بل العاقل من يعرف خير الشرين! مديريت يعني انتخاب بين بد و بدتر!

زمان معلم خوبی است!

وقتي من رييس زندان هستم تصميم من بين معتاد بودن زنداني يا پاك بودنش نيست، بلكه بايد تصميم بگيرم كه براي اين زندانيان معتاد سرنگ رايگان توزيع كنم- كه تا ديروز همين كار را اعانه بر اثم و غلط مي دانستم- يا بي اعتنا باشم و بگذارم با سرنگ مشترك و لوله خودكار و سيخ و ميخ كارشان را راه بياندازند و بقيه را هم مبتلا كنند و ايدز بيشتر منتشر شود؟ سختي مديريت كشور و اداره جامعه در انتخاب هاي دشوار و حساس ميان بد و بدتر است!

زمان معلم خوبی است!

اين ضابطه در همه مصاديق و امور از فيلترينگ تلگرام و مميزي كتاب تا بحث حضور بانوان در ورزشگاه جاري ست، پس اي دوست مدعي بصيرت، تأمل! ... البته مي توان وقتي رييس زندان يا پزشك بازداشتگاه دستور توزيع سرنگ رايگان را مي دهد به او فحش داد و ناسزاگفت و او را در رسانه ها به نفوذي اجنبي و مروّج اعتياد متهم ساخت و بركنارش كرد و در تلويزيون هم به عنوان يك عنصر ناصالح ممنوع التصويرش ساخت و ...اما زمان معلم خوبي است!

محمدرضا زائری

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار