تبلیغات

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: این روزها همه‌جا صحبت از فورتنایت است و گیمرها در تلاشند تا با فرا گرفتن ترفند‌های جدید یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبا در فورتنایت حاضر شوند. جالب است بدانید شور و اشتیاق برای برتری در فورتنایت به اندازه‌ای بالا گرفته که در بعضی از کشورها مربی‌هایی پیدا شده‌‌اند که ترفند‌های فورتنایت را آموزش می‌دهند، جالب‌تر اینکه پدر و مادرهای زیادی هستند که این مربی‌ها را برای نوجوانان خود استخدام می‌کنند تا فرزند دلبندشان در فورتنایت حرفی برای گفتن داشته باشد.

فورتنایت مانند تمامی بازی‌های رایانه‌ای قوانین واضح و روشنی دارد اما در این بین فوت‌های کوزه‌گری وجود دارد که به لطف آن‌ها در فورتنایت از خجالت رقبا بر خواهید آمد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم ترفند‌های فورنتایت را با شما در میان بگذاریم.

فورتنایت برای تازه‌وارد‌ها: بازی‌های بتل‌رویال از چه قرار هستند

به احتمال زیاد می‌دانید که فورتنایت از چه سبکی پیروی می‌کند اما باز هم بهتر است برای تازه‌ واردهای فورتنایت توضیح دهیم که این بازی به صورت رایگان توسط شرکت بزرگ بازی‌سازی Epic Games منتشر شده است.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

سبک بازی فورتنایت با سایر بازی‌های بتل‌رویال فرق زیادی ندارد و هدف از انجام بازی فورتنایت زنده‌ماندن در میان ۱۰۰ بازیکنی است که در این بازی حضور دارند. فورتنایت از آن دسته بازی‌هایی که در آن گیمر باید با کشتن بقیه زنده بماند نیست و با استفاده از مخفی‌کاری می‌تواند آخرین بازمانده شود. البته بدون شک گرفتن حال سایر گیمرها و از بین بردن آن‌ها لذت خاص خودش را دارد.

روال بازی‌ فورتنایت از این قرار است:

در ابتدای هر دوره از بازی، گیمرها بوسیله بتل‌باس که در‌واقع وسیله انتقال گیمرها به جزیره است بر روی نقشه بازی پرواز می‌کنند. مسیر پرواز در هر دفعه فرق می‌کند و گیمر در هر لحظه با چتر نجات می‌تواند در هر مکانی از نقشه که دلش خواست فرود آید.

پس از گذشت یکی دو دقیقه، دایره‌ای بر روی نقشه ظاهر می‌شود و پس از گذشت چند دقیقه دیگر طوفانی در نقشه ظاهر می‌شود و در حالیکه گیمر را به طرف خودش می‌کشد به سمت دایره‌ای که نمایان شده بود پیش می‌رود.

سپس دایره‌ دومی در داخل دایره اول بر روی نقشه ظاهر می‌شود و دوباره شاهد تکرار فرآیند بالا هستیم. در مرتبه دوم شدت توفان افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل گیمر باید حتماً در داخل دایره حرکت کند. از آنجایی که در این دایره فضای کمی در اختیار گیمر است احتمال بیشتری برای مواجهه با سایر گیمرها وجود دارد.

در این حالت گیمر امکان تشخیص موقعیت سایر گیمرها را دارد و پس از ایجاد قلعه، زد و خورد و تیراندازی میان گیمرها شروع میشود. از آنجایی که این بازی تنها یک برنده اصلی دارد باید حواس گیمر به جمع‌آوری مهمات و از بین بردن رقبا باشد.

ترفند‌هایی برای شروع بازی فورتنایت

انتخاب محل فرود در نقشه فورتنایت سرنوشت بازی را مشخص می‌کند، در نتیجه اگر قصد دارید نزدیک‌ترین محل به درگیری را انتخاب کنید می‌توانید نام آن محل را که به بتل‌باس نزدیک است انتخاب نموده یا اینکه نزدیک‌ترین محلی که به مرکز نقشه است را انتخاب کنید. منطقه‌های Retail Row, Dusty Divot و Tilted Towers گزینه‌های مناسبی برای فرود هستند. اگر می‌خواهید به همراه یکی دونفر دیگر از بازیکنان فورتنایت در نقشه فرود بیایید سعی کنید در حین فرود از مسیر بتل‌باس دوری بگیرید اما در یک مکان مشخص فرود بیایید.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

اگر از بازیکنان جدید فورتنایت هستید پیشنهاد می‌کنیم در انتهای مسیر بتل‌باس فرود بیایید. محل فرود شما بهتر است خارج مکانی باشد که نامگذاری شده است. این منطقه ممکن است شرایط خوبی برای لوت کردن و جمع‌آوری غنیمت نداشته باشد اما گیمر فرصتی پیدا می‌کند تا به آرامی به مکانی که در نقشه نامگذاری شده نزدیک شود، از طرف دیگر فرود آمدن در این قسمت از نقشه گیمر را با دشمنان کمتری روبرو می‌کند.

وقتی در حال فرود هستید طبقه‌های بالای ساختمان‌ها را نشانه بگیرید، این کار باعث می‌شود در طبقه‌های بالای ساختمان فرود بیایید، در این قسمت‌ها غنیمت‌های خوبی وجود دارد.

اگر در کنار یکی دیگر از گیمرهای فورتنایت فرود آمدید پیشنهاد می‌کنیم این گیمر را فعلاً نادیده بگیرید و به سمت نزدیک‌ترین اسلحه یورش ببرید. البته حتماً به خوبی می‌دانید که این گیمر را می‌توان با تبر شقه‌شقه کرد اما این فرآیند نیاز به دست‌کم ۱۰ ضربه دارد در حالی که با یک اسلحه در یک چشم به هم زدن حریف را از میدان به در خواهید کرد.

ترفند‌هایی برای لوت کردن

اولین اولویت شما در فورتنایت باید پیدا کردن غنیمت‌‌هایی باشد که در بازی وجود دارد. وجود غنیمت‌ها ربطی به محلی که در آن فرود آمده‌اید ندارد و باید پس از فرود مکان‌های مختلف را به دنبال غنیمت‌‌ها بگردید.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

صندوق‌های غنیمت بهترین گزینه برای لوت کردن هستند، این صندوق‌ها در مکان‌های ثابتی قرار گرفته‌اند اما تنها چند تا از آن‌ها در هر مرتبه که وارد قسمتی از نقشه می‌شوید نمایان خواهند شد. صدای صندوق‌ها را از میان دیوار می‌توانید بشنوید، در نتیجه اتاق‌ها و طبقه‌های همجوار را حتماً برای پیدا کردن صندوق غنیمت جستجو کنید.

اگر یک صندوق غنیمت روی سقف اتاقی که در آن حضور داشتید قرار گرفته بود حواستان باشد اگر از زیر سقف با تبر ضربه بزنید، صندوق از بین می‌رود.

برخلاف بازی PUBG، گیمرهای فورتنایت قادر به ارتقا اسلحه‌های داخل بازی نیستند اما امکان ارتقا سپر وجود دارد. از طرف دیگر باید همیشه چند سلاح برای از بین بردن دشمن در فاصله‌های دور و نزدیک به همراه داشته باشید. استفاده از نارنجک برای نابودی دشمن و بسته‌ کمک‌های اولیه برای درمان زخم‌ها از مواردی دیگری است که حتماً در بازی توصیه می‌شود.

انواع مختلفی از سپر و کمک‌‌های اولیه در فورتنایت وجود دارد. سپر و باند‌های پانسمان کوچک تا میزان ۵۰ و ۷۵ درصد عمل‌کرد دارند. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم در ترتیب خاصی از این آیتم‌ها استفاده کنید. کمک گرفتن از سپر کوچک (Small Shield) و سپس سپر بزرگ به گیمر اجازه می‌دهد به بیشترین ظریفت سپر دست پیدا کند.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

میزان نایاب بودن اسلحه‌ها در فورتنایت با رنگ‌بندی آن‌ها مشخص می‌شود. اسلحه‌های خاکستری رواج بیشتری در فورتنایت دارند و همه‌جا پیدا می‌شوند. سپس اسلحه‌های سبز، آبی، بنفش و نارنجی را داریم که رنگ نارنجی از نایاب بودن این اسلحه در فورتنایت حکایت دارد. همان‌گونه که کاملاً مشخص است هرچقدر اسلحه‌ای نایاب‌تر باشد به همان اندازه قدرت بیشتری خواهد داشت.

قانون رنگ‌ها که در بالا اشاره شد برای گیمرهای مرده نیز وجود دارد و رنگ‌بندی که در بالا گفتیم حکایت از حمل اسلحه‌های نایاب دارد. در نتیجه اگر گیمر مرده‌ای را دیدید از روی رنگ قادر هستید تشخیص بدهید چه اسلحه‌های نایابی با خودش حمل می‌کرده است.

ترفند‌هایی برای مبارزه

قانون نانوشته‌ای وجود دارد که بر اساس آن توصیه می‌شود در حین انجام بازی‌ها حتماً از هدفون استفاده کنید. این قانون برای فورتنایت نیز وجود دارد، به لطف هدفون گیمر صدای نزدیک شدن قدم‌های دشمنان را با وضوح بالاتری متوجه می‌شود و پس از شنیدن صدای پای دشمن می‌تواند موضع بگیرد و برای دفاع آماده شود.

اگر گیمر دشمن را مشاهده کردید یا در فاصله‌ای نزدیک صدای گلوله شنیده‌اید بدانید که نبرد نزدیک است و باید رویکرد مناسبی برای از بین بردن دشمن اتخاذ کنید، در غیر این صورت به راحتی توسط دشمن یا دشمن‌ها از بین خواهید رفت. اگر امکان داشت صبر کنید تا دشمن رویش را از شما برگرداند و سپس حمله کنید. غافلگیر کردن دشمن در فاصله‌های نزدیک شانس برنده شدن شما در نبرد را افزایش می‌دهد.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

اگر ناگهان با یک درگیری میان چند گیمر مواجه شدید، سریعاً وارد درگیری نشوید و اجازه دهید نیروهای طرفین یکدیگر را زخمی و مصدوم کنند، سپس می‌توانید با حمله به این نیروهای زخمی آن‌ها را راحت‌تر از سر راه بردارید. احتمال زیادی وجود دارد که بعضی از گیمرها نیز کشته شده باشند و فرصتی خوبی برای جمع‌آوری غنیمت بدست خواهید آورد.

در درگیری‌ها پس از نابودی دشمن مواظب حمله ناگهانی سایر گیمرها باشید، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم سریعاً غنیمت‌های جنگی را جمع کنید و از مهلکه خارج شوید. در غیر این صورت سنگر بگیرید و پس از پرکردن خون، آهسته به سراغ جمع‌آوری غنیمت‌ها بروید.

شلیک کردن به بنایی که توسط یکی از گیمرها در حال ساخت است باعث می‌شود این بنا سریع‌تر تخریب شود و با خراب شدن بنا، گیمر در برابر حمله شما، بی‌دفاع خواهد بود. توجه داشته باشید بناها در امتیازهای پایانی فورتنایت تأثیر زیادی دارند.

ساختن بنا یکی از بهترین‌ راهها در بازی فورتنایت برای محافظت و دفاع است. از طرف دیگر در فورتنایت با ساخت بنا می‌توانید ارتفاع و دید بیشتری نسبت به دشمن پیدا کنید. در فورتنایت گیمری که زودتر سایر دشمنان را رویت کند شانس بیشتری برای از بین بردن آن‌ها دارد.

مسیر شلیک‌ گلوله‌ها در فورتنایت قابل مشاهده است، در نتیجه با نمایان شدن مسیری که گلوله در آن جهت شلیک شده می‌توانید موقعیت گیمری که قصد جان شما را کرده تشخیص دهید.

مبارزه و رویارویی با دشمن در فورتنایت مانند دنیای واقعی نیازمند تمرین و استمرار است، آگاهی نسبت به عمل‌کرد اسلحه‌های مختلف، اتخاذ بهترین رویکرد در نبرد‌ها و مواردی از این دست در فورتنایت اهمیت زیادی دارد.

در فورتنایت همانند مبارزه‌های دنیای واقعی اگر رویکرد هجومی داشته باشید دشمن را وادار به دفاع خواهید کرد و نبض جریان نبرد را در دست خواهید گرفت.

اگر در نبردهای فورتنایت شکست می‌خورید غم به دل خود راه ندهید و صبر داشته باشید. با مشاهده دشمن در فاصله‌ای دور به کمین او بنشنید و زمانی که در تیررس قرار گرفت، دخلش را بیاورید.

نکته‌هایی برای دایره‌ و توفان در فورتنایت

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

دویدن به شما کمک نمی‌کند که از توفان فرار کنید، و قرار گرفتن در توفان در مدت زمانی طولانی باعث می‌شود تا خون گیمر به آرامی کاهش پیدا کند.

همیشه از نقشه برای مشخص کردن مسیر به سمت دایره امن کمک بگیرید.

به غیر از چرخ‌دستی‌های خرید در فورتنایت خبری از وسیله‌نقلیه دیگری نیست و زمانی که ابعاد نقشه کوچکتر می‌شود، راحت‌تر می‌توان به دایره‌های امن در زمان مناسب قبل از وقوع توفان رسید. حتی اگر دایره‌ای در آن‌سوی نقشه جزیره وجود داشت باز هم اگر به درستی زمان‌بندی کنید به مکان مورد نظر خواهید رسید.

بیشتر گیمرها از توفان فرار می‌کنند اما بعضی دیگر از گیمرهای حرفه‌‌ای را سراغ داریم که حضور در لبه توفان را به عنوان یک استراتژی مؤثر می‌شناسند. در این استراتژی در اواخر بازی باعث می‌شود گیمر از بیرون از توفان به داخل شلیک کند. چنین رویکردی بستگی به سلاح‌های گیمر، میزان خون او و همچنین محلی که قرار گرفته است دارد.

ترفند‌هایی برای نبردهای تاکتیکی و جست‌ و جو در فورتنایت

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

گیمرها در فورتنایت نمی‌توانند سینه‌خیز شوند، در نتیجه چاره‌ای ندارند به غیر از اینکه لابه‌لای علف‌های بلند پنهان شوند و به آرامی راه خود را به پیش بگیرند.

صدای قدم‌ برداشتن گیمر‌ها در فورتنایت به اندازه‌ای بلند است که دشمن به راحتی صدای راه رفتن را متوجه خواهد شد. از طرف دیگر دویدن در فورتنایت باعث می‌شود تا مسیری از گرد و غبار در هوا باقی بماند که این امر نیز به پیدا کردن گیمر از جانب حریفان کمک می‌کند.

دولا شدن در فورتنایت به گیمر اجازه می‌دهد تا جایی که ممکن است از دید دشمن مخفی بماند، در این حالت گیمر با فشردن دکمه دویدن می‌تواند در حالت دولا با سرعت بیشتری حرکت کند.

این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که ابعاد نقشه کوچکتر می‌شود احتمال بیشتری وجود دارد که گیمرها سریع‌تر با یکدیگر روبرو شوند.

برای حرکت از یک سنگر به سنگر دیگر تاجایی که امکان دارد در میان علف‌ها حرکت کنید یا از پوشش ساختمان‌ها و صخره‌ها کمک بگیرید تا توسط دشمن شناسایی نشوید.

فورتنایت بازی است که در نمای سوم شخص اجرا می‌شود و در نتیجه دوربین همیشه بالای سر کاراکتر قرار دارد، این امر گیمر را قادر می‌سازد پس از اینکه در محلی سنگر گرفت به راحتی با چرخاندن دوربین دید کاملی از محیط اطراف خود بدست بیاورد. به لطف این ویژگی در نبردها می‌توانید مکان دشمن را شناسایی کرده و نشانه‌گیری دقیقی را انجام دهید.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

درهای ساختمان‌ها استراتژی‌های مختلفی را برای نبرد پیش روی شما می‌گذارد، برای مثال پس از وارد شدن به یک ساختمان می‌توانید در آن را ببینید و در محلی نزدیک در به کمین دشمن بنشینید، گیمرهای دیگر زمانی که به این ساختمان می‌رسند با توجه به بسته بودن در فکر می‌کنند کسی در آن نیست و به بهانه جمع‌آوری غنیمت داخل خانه می‌شوند، خانه‌ای که شما در آن تا دندان مسلح منتظر دشمن ایستاده‌اید!

باز گذاشتن در نیز ممکن است حکایت از این داشته باشد که خانه قبلاً مورد هجوم یکی از گیمرها قرار گرفته و کسی در آن نیست، در نتیجه دوباره می‌توانید در این خانه سنگر بگیرید و منتظر گیمرهایی باشید که از در وارد منزل می‌شوند.

دویدن بر روی لاستیک‌هایی که تلنبار شده‌اند به گیمر اجازه می‌دهد تا بر روی سقف ساختمان بپرد و در منطقه‌ای مناسب کمین کند، از طرف دیگر اگر دشمن به دنبال شماست با کمک این لاستیک‌ها می‌توانید به ارتفاع بیشتری بپرید و از تیررس دشمن مخفی بمانید.

ترفند‌هایی برای شخصی‌سازی در فورتنایت

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

فورتنایت جذابیت‌های زیادی دارد اما بدون شک یکی از مواردی که بازیکنان زیادی را به خود جذب کرده است رایگان بودن این بازی است. البته این بازی دارای ارز خاص خود با نام V-Buck است اما کاربرانی که ارز بیشتری دارند به لحاظ فنی‌ برتری‌های ویژه‌ای نسبت به دیگران ندارند.

آیتم‌های قابل خریداری با ارز V-Buck در بازی فورتنایت بیشتر جنبه نمایشی و تزئینی دارد.

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید

شخصی‌سازی در قسمت فروشگاه داخلی بازی فعال می‌شود و آیتم‌هایی را در این قسمت شاهد هستیم که هر روز تغییر می‌کنند. در نتیجه اگر قصد خرید آیتمی را دارید پیشنهاد می‌کنیم سریعاً این آیتم را خریداری کنید چرا که احتمال حذف شدن آن از فروشگاه در روزهای بعد وجود دارد.

امیدواریم با ترفند‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد در فورتنایت یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبا ظاهر شوید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم ترفند مفید و جالبی از فورتنایت سراغ دارید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این ترفند‌ها قرار دهید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار