تبلیغات

بازکردن تابوت مومیایی‌های ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح!

وبسایت نمناک: مصریان باستان یکی از دولت هایی بودند که با وجود عدم پیشرفته بودن دولتشان،به فرمول مواد شیمیایی که برای مومیایی کردن اجساد استفاده می شود،دست یافتند و به همین علت زمانیکه یکی از بزرگان این دولت جان خود را از دست میداد،آنرا به این ماده آغشته می ساختند تا بدن آنها دیرتر تجزیه شود.

اما با وجود اینکه این اجساد در طی چندسال گذشته در انبارهایی واقع در مصر پیدا می شدند،آنها را برای نمایش عموم قرار نمیدادند.اما به تازگی، مومیایی هایی بسیار قدیمی که متعلق به 1500 سال گذشته بود در یک موزه واقع در مصر برای نمایش عموم قرار گرفت. در ادامه با جزئیات بیشتر این مطلب همراه ما باشید.

رونمایی از مومیایی های متعلق به هزاران سال قبل از میلاد مسیح مصر باستان

به تازگی خبرهایی حاکی از رونمایی مومیایی بسیار قدیمی که متعلق به 3500 تا 3700 سال قبل از میلاد مسیح بود، در رسانه های مختلف پخش شده است که در نهایت ناباوری بدون محافظ بود تا اینکه مخاطبان و بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد این مومیایی بدست بیاورند.

بازکردن تابوت مومیایی‌های ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح!

مخاطبان این مویایی به قدری از نگاه کردن به این مومیایی حیرت زده بودند که پس مدتی طولانی شروع به بررسی آن کردند. همچنین همانند این موزه مصری، موزه ای واقع در بریتانیا از یک مومیایی مرد در روستای جبلین در چند وقت اخیر رونمایی کرد که به گفته دانشمندان متعلق به 2500 ساله گذشته است و این دانشمندان از این مومیایی با استفاده از ماده ای در حال نگهداری هستند تا باکتری ها باعث تخریب آن نشوند.

بازکردن تابوت مومیایی‌های ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح!

همچنین یافتن دستور العمل ماده ای که برای نگهداری از مومیایی ها در محیط باز استفاده می شوند،یکی از دغدغه های محققان و دانشمندان بود تا در هر صورت به این مومیایی ها آسیبی وارد نشود.

آقای دکتر جانا جونز، متخصص تاریخ باستان مصر این گونه گفت: "کشف دانشمندان ما به میزان بسیار زیادی قابل اهمیت است که با استفاده از این ماده می تواند از تخریب مومیایی ها خودداری نمود. همچنین کشف این مومیایی ها برای ما بسیار گران بها بود و توانستیم به وسیله آنها به اطلاعات زیادی دست یابیم".

مومیایی هایی که در تصاویر مشاهده می کنید بسیار قدیمی هستند و به گفته دانشمندان، آخرین مومیایی که در تصاویر مشاهده می نمایید متعلق به یک خانم 20 الی 30 ساله است.

بازکردن تابوت مومیایی‌های ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار