تبلیغات

ورزشکاری که در ایران قدرش را نمی‌ دانند!

کد خبر: 261465تاریخ انتشار : ۱۳:۴۵:۰۸ - دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

سعید کیخا، ژیمناستیک کاری که ۵ حرکت در جهان به نام او ثبت شده است. شاید اگر در هر کشور دیگری بود داستان برای او متفاوت رقم می خورد اما… با این حال سعید گلایه زیادی ندارد. او عشق اش ژیمناستیک است و به قول خودش: «باز هم تلاش می‌کنم تا برای ژیمناستیک افتخارآفرینی کنم.» سعید یکی از امیدهای ژیمناستیک ایران در بازی‌های آسیایی است. با این حال خودش قول هیچ مدالی نمی‌دهد و می‌گوید تمام تمرکزش روی این است تا کارهایی را که ماه‌ها مرور کرده است انجام بدهد.

www.dustaan.com ورزشکاری که در ایران قدرش را نمی‌ دانند!

آقای کیخا وضعیت چطور است؟ می‌توان روی مدال ژیمناستیک حساب کرد.
خدا را شکر می کنم. تمرینات خوبی داشته ایم.سرمربی مان تلاش زیادی کرده است تا تیم در بهترین شرایط باشد.بچه ها هم خیلی دارند تلاش می کنند.امیدوارم اتفاق های خوبی برای تیم ما بیفتد.

قول مدال نمی دهید؟
من هیچ قولی نمی دهم.زیاد تمرین کرده ام و زیاد زحمت کشیده ام.اگر بتوانم تمرین هایی که در این مدت انجام داده ام را در مسابقات هم تکرار کنم برای خودم موفقیت است.

۵ حرکت در ژیمناستیک به نام کیخا ثبت شده است.خیلی ها این سوال را می‌پرسند که پس چرا اتفاق ویژه‌ای برای شما نمی افتد.
به هر حال این مشکلات هم هست.در موقعیتی قرار دارم که فقط باید به هدفم فکر کنم.سختی های زیادی کشیده ام تا بتوانم بهترین نتایج را بگیرم.این چیزها مهم نیست و من اهداف خودم را در ژیمناستیک دنبال می کنم.

اگر به عقب برگردید ممکن است که رشته دیگری را انتخاب کنید؟
شک نکنید که باز هم ژیمناستیک کار می شوم.من به موفقیت هایی رسیده ام که در دنیا بی نظیر است.

اما در ایران کمتر کسی به آن اهمیت می دهد.
می دانم ولی مهم نیست.اهدافم برای من از اهمیت بیشتری برخوردار است.به لطف خدا ۵ حرکت را به ثبت رسانده ام.حرکت هایی که ثبت آنها نیاز به امکانات و حمایت های ویژه ای دارد.از فدراسیون جهانی بارها زنگ زدند و تشکر کردند.آنها می گفتند امیدواریم که در کشورت قدر تو را بدانند.چون کار بزرگی کرده ای.
چرا لژیونر نمی‌شوی؟
برای من سخت است.برای من که صبح ها کار می کنم و بعد از ظهرها تمرین این کار شدنی نیست.زن و بچه و دانشگاه و …مشغله های زیادی دارم.در بوندس لیگا،ژیمناستیک کارها خوب درآمد دارند اما وضعیت من طوری است که نمی توانم بروم.پیشنهاد هم داشته ام اما…
نمی‌خواهی بازی های آسیایی را پیش‌بینی کنی؟
امیدوارم بیشتر از دوره قبل مدال بگیریم تا مردم خوشحال شوند.فرقی نمی کند در چه رشته ای فقط مردم خوشحال شوند.

//خبرانلاین

پربیننده ترین مطالب روز

نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار