تبلیغات

عجیب‌ترین رسوم جهان برای جشن گرفتن بلوغ!

پایگاه خبری العالم: در نقاط مختلف جهان، رسیدن به سن بلوغ آیین ها و مراسم خاصی دارد. در برخی فرهنگ ها بدون برگزاری مراسم خاصی، فقط به تغییرات فیزیولوژیک در بدن کودکان توجه می شود. اما در برخی فرهنگ ها، مراسم عجیب و غریبی برای این موضوع به چشم می خورد.

در ژاپن دختران وقتی که به سن بیست سالگی می رسند، با پوشیدن لباس سنتی ژاپن موسوم به "کیمونو" و استفاده از بهترین زیورآلات، رسیدن به سن بلوغ را جشن می گیرند.

در قبیله "کوسا" در افریقای جنوبی، پسران را پس از رسیدن به سن بلوغ بدون استفاده از داروی بی حس کننده، ختنه می کنند پس آنها را با اندکی آذوقه و وسایل ضروری به بیابان می فرستند. این پسرها پس از گذراندن دو ماه در بیابان می توانند به قبیله باز گردند.

در قبیله "هامار" پسرها با دویدن روی پشت یک گله گاو نشان می دهند که به سن بلوغ رسیده اند. آنها اگر در مدت آزمایش به زمین بیفتند حق ازدواج ندارند و از قبیله رانده می شوند.

در قبیله "ماسای" دختران را در آستانه سن بلوغ، ختنه می کنند؛ پسرها نیز باید برای ثابت کنند مرد شده اند، باید یک شیر را شکار کنند. البته به دلیل حفظ نسل شیرها از خطر انقراض این رسم، ممنوع شده است.

 

در این بین خطرناکترین رسم ها در جهان در کشور آفریقایی "وانواتو" اجرا می شود. در این کشور پسرها باید از بالای یک برج چوبی خود را پایین بیاندازند. تنها چیزی که در این حرکت می تواند او را از مرگ نجات طناب ساخته شده از شاخه است که به پای او بسته می شود.

 

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار