تبلیغات

مرگ روزانه دو نفر براثر مصرف قرص برنج در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت از فواید خودمراقبتی در جامعه و همچنین آمار فوت شدگان در اثر مصرف قرص برنج خبر داد.

به گزارش صبحانه،ایرج حریرچی اظهار داشت:در حال با توجه به گسترش فضای مجازی برای پیشگیری آسیب‌های اجنمای و روانی راهی جز خود مراقبتی وجود ندارد وآموزش مهارت خود مراقبتی، بهترین مسیر برای بهداشت و سلامت در سطح روانی، اجتماعی و معنونی است.

وی گفت:نوجوانان و جوانان که مهم‌ترین کاربران دیجیجتال و فضای مجازی هستند ودنیایی متفاوت از دنیای بزرگسالان دارند می‌توانند با خود مراقبتی به بهداشت و سلامت از هر سطحی دست پیدا کند. طبق آمار ۸۵ درصد مراقبت‌های بهداشتی از خود مراقبتی بهره مند می‌شوند که این خود مراقبتی‌ها باعث کاهش ۴۰ درصدی مراجعه به پزشکان، کاهش ۱۷ درصدی مراجعه به پزشکان متخصص، ۵۰ درصد کاهش مراجعه به اورژانس، ۴۰ درصد کاهش و ۷ درصد صرفه جویی در درمان می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به ینکه متاسفانه در ۵ ماهه در هر روز دو نفر از مصرف قرص برنج جان خود را از دست داده اند افزود:امسال ۳۰۸ نفر فوتی بر اثر استفاده از قرص برنج داشتیم، که ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار