تبلیغات

کمبود ۳۰۰ هزار معلم در کشور تا ۳ سال آینده

به گزارش صبحانه،حجت الاسلام عابدی عصر امروز در آستانه ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در همایش نکوداشت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه فرهنگیان کشور و ۸۱ سال تاسیس این دانشگاه در گلستان اظهارداشت: با ثبت آموزش عالی کشور در جهان به قدمت یک‌هزار و ۷۵۰ سال ارزش تمدن و فرهنگ ایران به همه کشور‌های جهان ثابت شد.

وی افزود: اهداف آموزش و پرورش همان اهداف نظام جمهوری اسلامی است و به همین سبب می‌توان گفت که آموزش و پرورش امانت‌دار بهترین سرمایه خانواده‌ها و کشور است.

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور بیان داشت: انتظار داریم نظام تعلیم و تربیت فرزندان کشور را حق‌جو، مبتکر، خودباور و اجتماعی تربیت کند و معلم مربی جان و جسم دانش‌آموزان است که استعداد‌های نهان را به مجلس عیان دعوت می‌کند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی وظیفه مهمی در قبال آموزش و پرورش دارد، ادامه داد: آموزش و پرورش نیاز به حمایت دارد و صدای این امانت‌دار فرزندان کشور به گوش همه رسیده و باید مسئولان کشور از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی این صدا را با گوش جان شنیده و به آن توجه کنند.

حجت الاسلام عابدی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: یک‌سال بیشتر از عمر مجلس شورای اسلامی این دوره باقی نمانده و شما باید آستین همت بالا زده و از این ارگان حساس و تاثیرگذار جامعه حمایت کنید.

وی یادآور شد: در آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان طرح‌های کم هزینه وجود دارد که نیاز به حمایت مجلس شورای اسلامی در حیطه هماهنگی و قانون گذاری است.

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: در ۳ سال آینده کشور با کمبود ۳۰۰ هزار معلم مواجه است. باید مجلس شورای اسلامی حمایت‌های لازم در حوزه چالش‌ها و مشکلات آموزش و پرورش که بخشی سخت افزاری و بخش دیگر نرم افزاری است، داشته باشد.

وی اضافه کرد: نجات و حمایت از آموزش و پرورش، نجات انقلاب اسلامی و نسل‌های آینده کشور است. دانشگاه فرهنگیان راهکار‌هایی دارد که با مدیریت و هماهنگی مجلس شورای اسلامی می‌تواند بخشی از مشکلات را بدون نیاز به بودجه حل کند.

حجت الاسلام عابدی گفت: بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان در حال شکل گیری است و نخستین مجمع عمومی این بنیاد برای انتخابات هیئت امناأ با حضور شخصیت‌های بزرگ و مهم کشوری در ۲۵ دی ماه امسال تشکیل می‌شود.

محمدرضا مازندرانی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان اظهارداشت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ براساس نیاز‌های استان گلستان و ردیف استخدامی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دانشجو این دانشگاه جذب آموزش و پرورش می‌شوند و به همین نسبت نیز دانشجو برای گذراندن دوره‌های دانشگاه وارد این دانشگاه خواهند شد.

وی افزود: ۵۰۰ دانشجوی مهارت‌آموز در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در این دانشگاه ۵۰ دانشجو در رشته علوم تربیتی جذب می‌شوند. ضمن اینکه در دانشگاه فرهنگیان گلستان ۴ رشته در حال تدریس است.

در پایان این همایش از ۸ خانواده شهید این دانشگاه، پیشکسوتان و روسای گذشته دانشگاه فرهنگیان تجلیل شده و از تالیف کتاب تاریخ شفاهی تربیت معلم در استان گلستان و تمبر نکوداشت یکصدمین سال تاسیس این دانشگاه در کشور و ۸۱ سال تاسیس در گلستان رونمایی شد./تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار