تبلیغات

دنده معکوس پولاد کیمیایی برای سبقت؟

اگرچه در نخستین فیلم پولاد کیمیایی، نشانه‌های بسیاری از سینمای پدر را شاهد هستیم، اما سرنوشت نهایی شخصیت اصلی «معکوس»، شباهتی به سرانجام قهرمانان زخمی و خسته فیلم‌های مسعود کیمیایی ندارد.

به گزارش صبحانه،هر چقدر تلاش کنیم فیلم اول پولاد کیمیایی را مستقل از تاثیر سینمای مسعود کیمیایی  نگاه کنیم، حضور نشانه­های آشنا و تکرار شونده سینمای پدر در این اولین فیلم پسر، مانع می­شوند؛ رفاقت­های مردانه، آدم­های حاشیه­ای و به ته خط رسیده، دیالوگ­هایی که بدون توجه به جایگاه و موقعیت شخصیت­ها نوشته می‌شوند تا در یاد بمانند، میزانسن و قاب­ها ( یا به تعبیر کیمیایی پدر عکس­ها)، نقش حاشیه­ای و ابتر زن­ها در پیشبرد ماجرا و ...

نقطه قوت فیلم در بخش دوم و برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی است که کارگردانی قابل قبولی دارد و ضرباهنگ فیلم در این نیمه می­تواند در اکران عمومی تماشاگر جذب کند.

علیرغم تمام شباهت‌های فیلم «معکوس» به سینمای کیمیایی، یک نکته ما را امیدوار می­کند که پولاد کیمیایی قصد دارد با وام گرفتن نشانه­های آشنای سینمای پدر راه  متفاوتی را در سینما طی کند و آن اینکه قهرمان «معکوس» علیرغم به آخر خط رسیدگی نمی­خواهد کلکش درست و حسابی کنده شود، جایی شکست را قبول می‌کند و میل به ادامه زندگی دارد.

در رانندگی، دنده معکوس برای افزایش قدرت موتور به قصد سبقت استفاده می‌شود؛ اگر آنچه درباره سرنوشت شخصیت اصلی فیلم «معکوس» اشاره شد اتفاقی نباشد، انتظار می‌رود در آینده شاهد روایتی متفاوت­تر از قهرمان­های خسته و زخمی کیمیایی پدر در فیلم­های کیمیایی پسر باشیم.

 

منبع:خبرآنلاین

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار