تبلیغات

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان«اختصاصی تابناک باتو» مردم پاکستان در تهیه غذاهایشان از دو عنصر مهم به وفور استفاده می‌کنند؛ روغن و فلفل. این دو ماده، طعم منحصر به فردی را به غذا‌های مردم پاکستان داده است. در این گزارش با معروفترین غذا‌های پاکستان با ما همراه باشید.

۱. قرمه

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
قرمه غذایی پاکستانی است که با گوشت قرمز یا مرغ در روغن پخته می‌شود. پاکستانی‌ها گوشت را به قطعات کوچک خرد کرده و آن را با روغن در ماهیتابه و روی شعله زیاد به مدت سی دقیقه می‌پزند، سپس در آن گوجه، سیب زمینی و فلفل شیرین اضافه می‌کنند و یک ربع دیگر هم آن را روی شعله قرار می‌دهند و در نهایت با ادویه زیاد از جمله فلفل سیاه یا جعفری یا فلفل شیرین سبز سرو می‌کنند.

۲. هاندی

هاندی خورشتی پاکستانی است که آن را با نان می‌خورند. آن‌ها مرغ یا گوشت را درون ظرفی ریخته و با فلفل تازه، روغن و تکه‌های زنجبیل می‌پزند. وقتی غلظت خورشت به حدّ کافی رسید، هاندی را درون ظروف سفالین ریخته و با نان یا روتی می‌خورند.

۳. ران بره پاکستانی

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
یک غذای معروف در پاکستان است که به طور گسترده‌ای در آسیا رواج دارد، این غذا عبارت است از ران گوسفند با مجموعه‌ای از ادویه‌های مختلف که آن را با نان روتی می‌خورند.

۴. آلو کیما

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
یکی از معروفترین غذا‌های پاکستان و عبارت است از سیب زمینی با گوشت چرخ کرده که روی آن ادویه می‌پاشند.

۵. جلیبی

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
جلیبی یک نوع شیرینی معروف در پاکستان است که شباهت زیادی به زولبیا دارد. ترکیبات اصلی آن آرد و تخم مرغ می‌باشد و خمیرمایه به دست آمده را درون روغن سرخ می‌کنند و در شربت می‌غلطانند.

۶. شعریه با شیر
حلوای شعریه یک نوع دسر آسان و راحت است که با رشته مخصوص و با شعریه که یک نوع رشته پاکستانی خشک و قهوه‌ای رنگ است تهیه می‌کنند. شعریه‌هایی که در پاکستان تهیه می‌شوند تردتر و نازکتر از شعریه‌های سایر مناطق هستند.

۷. سمبوسه

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
سمبوسه پاکستانی مثلثی شکل است و در طبخ آن از ادویه‌های زیادی استفاده می‌شود. داخل سمبوسه را اغلب با گوشت، سیب زمینی و یا تکه‌های مرغ پر می‌کنند. فلفل تند و ادویه‌های محلی، سمبوسه‌های پاکستانی را از موارد مشابه در سایر کشور‌های جهان متمایز می‌کند.

۸. پاکورا
پاکورا یک نوع فست فود پاکستانی به شمار می‌رود. قطعات کوچک سیب زمینی و پیاز را با آرد نخود، فلفل، نمک و یا گشنیز مخلوط و در روغن سرخ می‌کنند. این غذا انواع مختلفی دارد و به جای سیب زمینی از بادمجان، کلم و یا سبزیجات دیگر هم در تهیه آن استفاده می‌شود.

۹. حلوا پوری

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
پوری از محبوبترین شیرینی‌ها در پاکستان است و ترکیبی از روغن، آرد و تخم مرغ است و در مقادیر زیادی روغن سرخ می‌شود و به رنگ طلایی در می‌آید.

١٠. سیری باییاز
سیری باییاز یک نوع سوپ است که صبحانه به شمار می‌رود. این سوپِ زمستانی طرفداران بی شماری در کشور پاکستان دارد.

۱۱. نیهاری

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
نیهاری خوراک ماهیچه پاکستانی است، که آن را با پیاز قرمز، فلفل تند و آب لیمو می‌خورند. کلمه نیهاری یک واژه فارسی است که این غذا نام خود را از آن گرفته است.

۱۲. کباب پیشاور چپلی
این غذا در منطقه پیشاور شهرت دارد و از گوشت چرخ کرده، پیاز، گوجه فرنگی، سیر، زنجبیل، گشنیز و فلفل تند تهیه می‌شود. مواد را به شکل دایره‌ای درست کرده و آن را سرخ می‌کنند و با سس فلفل تند و ماست می‌خورند. کباب پیشاور اغلب به عنوان میان وعده است و با چای خورده می‌شود و در بیشتر رستوران‌های محلی پیشاور یافت می‌شود.

۱۳. پیلاف کشمیری
این غذا عبارت است از برنجی که روی آن گوشت گوسفند و یا گاو قرار می‌دهند. برنج را با آب گوشت می‌پزند و برای تزیین روی آن آجیل می‌ریزند. این غذا اصالتی کشمیری دارد، اما در همه جای پاکستان پیدا می‌شود.

۱۴. بهالی ضاحی

آشنایی با معروف‌ترین غذا‌های پاکستان
یکی از غدا‌های ایالت پنجاب است و از سیب زمینی، پیاز و فلفل تندی که درون ماست ریخته می‌شود تهیه می‌گردد، یک غذای سبک و میان وعده به شمار می‌رود. روی آن پودر ادویه دلخواه را می‌ریزند و سرو می‌کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار