تبلیغات

حال دریاچه ارومیه بهتر شد

سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۳۹ سانتیمتر افزایش یافته است.

به گزارش صبحانه، سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۳۹ سانتیمتر افزایش یافته است.

بر اساس مطالعات پایه منابع آب کار گروه احیای دریاچه ارومیه، سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۳۵ متر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۱.۹۷ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ به ۱۲۷۰.۷۳ سانتی متر از سطح دریا رسید. این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۳۵ سانتیمتر افزایش و نسبت به میانگین دراز مدت، ۳.۹۰ متر کاهش یافته است.

بر اساس همین گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۲۰ بهمن ماه سال جاری ۲۲۶۵.۳۹ کیلومتر مربع بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۱۸۵۶.۱۸ کیلومتر مربع کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت ۲۲۴۹.۴۹ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۲۰ بهمن ماه سال جاری، ۱.۹۷ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۲۸ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۴.۱۱ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است. بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۰ بهمن ماه سال ۹۷ حدود ۱۲۷۰.۷۳ متر و وسعت دریاچه ۲۲۶۵ کیلومتر مربع و همچنین اختلاف تراز با روز مشابه در سال ۹۳، ۱۲۷۰.۵۸ متر افزایش را نشان می‌دهد.
گفتنی است؛ سال ۹۳ سال آغاز عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه ارومیه بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار