تبلیغات

ازدواج با کودکان حرام است دیدگاه آیت الله عندلیب همدانی در ازدواج کودکان

آیت الله عندلیب همدانی ازدواج با کودکان که بلوغ جنسی و رشد عقلانی برای تشکیل خانواده را ندارند را حرام اعلام کردند .

ازدواج کودکان مسئله ای است که در ماه های اخیر بسیار مورد چالش کشیده شده و در ایران نیز این موضوه به شدت مورد بررسی ها توسط مجلس و روحانیون مذهبی رسیده است .

آیت الله عندلیب همدانی یکی از اساتیدی می باشند که در مورد ازدواج با کودکان با دیدگاهی زیبا واکنشی جالب نشان دادند و به شدت ازدواج با کودکان را مورد نکوهش قرار دادند .

حرام بودن ازدواج با کودکان موضوعی است که از آیت الله همدانی نقل شده است که بینش این روحانی را در ازدواج با کودکان کاملا روشن میکند .

آیت الله عندلیب همدانی استاد درس خارج حوزه علمیه قم در گفت و گو با دوفصلنامه بهار حکمت گفت:

ازدواج با کودک به غیر از مواردی که صرفا قصد محرمیت باشد، حرام است. بنده با جرأت تمام می گویم که فتاوایی که بعضی ها در مورد ازدواج با هدف استمتاع از کودک گفته اند، قطعا باطل است.

کودک یعنی کسی که بلوغ جنسی لازم را ندارد و مهم تر اینکه رشد عقلانی مناسب برای تشکیل خانواده را ندارد و تعیین سن، به لحاظ مناطق جغرافیایی و زمانها متغیراست و در این زمینه فقیه باید به نظرات دانشمندان از جمله جامعه شناسان و روان شناسان توجه کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار