تبلیغات

تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند

وبسایت فرارو: جشنواره هولی یکی از بزرگترین جشن‌های سنتی هند است که همه ساله در آغاز فصل بهار براساس تقویم هندی برگزار می‌شود. جشن هولی نشان دهنده زنده شدن دوباره طبیعت و فرا رسیدن فصل بهار است. پاشیدن پودر‌های رنگی، سطل‌ها و بادکنک‌های پر از آب رنگی بر روی یکدیگر از نشانه‌های این جشن سنتی در هند است. تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند


این فستیوال به نام‌های جشن هولی، جشن رنگ و جشن بهاره نیز معروف است و یکی از قدیمی‌ترین فستیوال‌های هندی است.

تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند


از صبح هولی مردم به شادی و آوازخوانی مشغولند و هرچه به سمت ظهر پیش می‌رود، مردم به سمت رودخانه‌ها و برکه‌ها و اماکن تفریحی رفته دور هم جمع می‌شوند و عصر آن روز غذا‌ها و شیرینی‌های مخصوص را که از قبل آماده کرده اند، می‌خورند و هرچه به شب نزدیک می‌شود، سکوت همه جا را فرا می‌گیرد.

تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند


بنابر برخی نظرات این جشن در ابتدا به خاطر حاصلخیزی زمین برگزار می‌شده است، پودر‌های رنگی که در این جشن از آن استفاده می‌شود از گیاهانی مانند گیاه نیم، کومکوم، هالدی و ... تهیه شده اند. همچنین بعضی از این رنگ‌ها از گیاهانی که در فصل بهار شکوفه می‌دهند مانند گل‌های درخت شعله جنگل تهیه شده اند، از اینرو هندی‌ها اعتقاد دارند، این پودر‌ها به دلیل خاصیت درمانی و طبیعی بودن از بروز بیماری‌های شایع ناشی از تغییرات آب و هوا در فصل بهار مانند سرما خوردگی جلوگیری می‌نمایند و بعضا این بیماری‌ها را درمان می‌کنند.

تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند تصاویر رنگارنگ از جشن هولی در هند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار