تبلیغات

جدول انواع خورشت ها | آموزش پخت انواع خورشت ایرانی

خورشت یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ما ایرانی می باشد که پایه اصلی غذاهاست. در ایران قدیم مصرف بیشتر مردم نان بوده و برای بهتر هضم شدن و بهتر میل کردن نان به همراه آن غذاهای ترکیبی به همراه سبزیجات، گوشت و حبوبات خورشت های خوشمزه تهیه و سرو می کردند که کم کم واژه خورش به معنای جدا از نان گفته می‌شود تا جایی که امروزه معمولاً خورش‌ها را به همراه برنج یا به اصطلاح پلو میل می کنند.

جدول انواع خورشت ها | طرز تهیه انواع خورشت ایرانی

جدول انواع خورشت ها | طرز تهیه انواع خورشت ایرانی

کلمه خورش برگرفته از فعل خوردن می باشد که تنوع بسیار بالایی دارد و در ایران هر شهر برای خود خورشت های خاص و خوشمزه ای دارد که یکی از غذاهای معروف آن شهر به حساب می آید. به طور کلی خوشمزه ترین غذاها به همراه خورشت تهیه و سرو می شوند که به چلو خورش معروف است. نکته قابل توجه اینست که در کشورهای خارجی خورشت ها جز غذاهای اصیل ایرانی محسوب می شود. از سوی دیگر پایه اصلی سفرهای ما ایرانی ها را خورشت ها برای مهمانی ها تشکیل می دهند.

جدول انواع خورشت ها + تزیین

جدول انواع خورشت ها + تزیین

جدول انواع خورشت ها

جدول انواع خورشت ها

از معروفترین و محبوبترین خورش‌های ایرانی می‌توان به خورش‌های فسنجان، قرمه سبزی، خورش قیمه، قیمه بادمجان، خورش کرفس، خورش آلو اسفناج، خورش هویج، خورش کنگر، خورش بامیه، خورش خلال بادام، خورش به، خورش فسنجان،خورش گل کلم، باقالی خورش، خورش آلو، سیر قلیه گیلانی، میرزا قاسمی گیلانی، خورش خلال کرمانشاه، انواع خورش مرغ  می توان اشاره کرد.

طرز تهیه انواع خورشت ایرانی

طرز تهیه انواع خورشت ایرانی

طرز تهیه انواع خورشت ایرانی + تزیین

طرز تهیه انواع خورشت ایرانی + تزیین

انواع خورشت + تزیین

انواع خورشت + تزیین

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (امتیازی ثبت نشده است)

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار