تبلیغات

جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر

ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 291339

اوضاع دریاچه ارومیه پس از بارندگی های شدید اخیر بسیار مناسب است؛ حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه، ۳ میلیارد و ۱۳۰ میلیون مترمکعب است، که در مقایسه با سال گذشته، یک میلیارد و۹۹۰ میلیون متر مکعب بود و امسال نسبت به سال گذشته، یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

دریاچه امروز از سی سی یو بیرون آمده ولی هنوز در بیمارستان بستری است و باید به حد طبیعی خود ـ که ۱۴ میلیارد متر معکب است ـ برسد. به عبارت دیگر، هم اکنون دریاچه ارومیه حدود ۱۰ میلیارد متر مکعب کمبود آب دارد تا جزایر آن بار دیگر جزیره بشوند. این در حالی است که اکنون بسیاری از جزایر این دریاچه خشک است که با افزایش سطح آب باید این خشکی ها از بین برود تا حیوانات و پرندگان این دریاچه بار دیگر در آن ساکن شوند.

www.dustaan.com جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر www.dustaan.com جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر www.dustaan.com جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر www.dustaan.com جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر www.dustaan.com جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر www.dustaan.com جان گرفتن دوباره دریاچه ارومیه +تصاویر

مطالب مرتبط :

پربیننده ها

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار