تبلیغات

فناوری آنتن نامرئی برای گوشی‌های هوشمند در راه است

مجموعه: اخبار تکنولوژی اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,آنتن نامرئی

محققان دانشگاه علوم و تحقیقات پوهانگ کره جنوبی فرمول ساخت فناوری آنتن‌های نامرئی را به دست آورده‌اند که می‌تواند جای فناوری آنتن معمول را در گوشی‌های چند آنتنی ۵G بگیرد. 

به گزارش ایرنا به نقل از «ساینس دیلی»، محققان کره‌ای به‌منظور ساختن آنتنی شفاف، الکترودهایی الماسی شکل از جنس آلیاژ نقره بر روی یک بُرد شیشه‌ای قرار داده و در ادامه با تعبیه شبکه‌های مصنوعی همسان در پیرامون آنتن، حالت نامرئی ایجاد کردند.

این محققان معتقدند که آنتن‌های نامرئی به پیشبرد طرح انتشار گوشی‌های مجهز به فناوری ۵G کمک خواهند کرد. به گفته آن‌ها، در این مدل از گوشی‌های هوشمند از امواج میلی‌متری استفاده می‌شود که فرکانس آن‌ها دستکم به‌اندازه یک مرتبه بزرگی از شبکه‌های ۴G، LTE و وای فای بالاتر است. به‌این‌ترتیب ضعف سیگنال در امواج میلی‌متری بیشتر بوده و در نتیجه باید با تعبیه چند آنتن یک پرتو الکترومغناطیس در جهات موردنظر ایجاد کرد. این به آن معناست که گوشی‌های بی‌سیم ۵G برای کار به چندین آنتن نیاز دارند.

حال با جایگزین کردن آن چند آنتن با آنتن‌های نامرئی می‌توان از فاصله تکنولوژی و زیبایی در این گوشی‌های پیشرفته کاست.

جزئیات این تحقیق در مجله علمی IEEE Transactions on Antennas and Propagation منتشر شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار