تبلیغات

درخواست پلیس راه برای زیاد شدن نرخ جریمه‌ها

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: نرخ جریمه‌های فعلی برای تخلفات حادثه‌ساز و موضوعات مرتبط با کودکان بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورای عالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه‌ها را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش صبحانه، رئیس پلیس راهور ناجا گفت: نرخ جریمه‌های فعلی برای تخلفات حادثه‌ساز و موضوعات مرتبط با کودکان بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورای عالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه‌ها را در دستور کار قرار داده است.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه مراسم افطار با ایتام به آمار تصادفات رانندگی پرداخت و اظهار داشت: سالانه یک میلیون و 300 هزار نفر در حوادث رانندگی در دنیا کشته می‌شوند؛ در تصادفات رانندگی در کشور ما سالانه 17 هزار نفر کشته شده و 350 هزار نفر مجروح می‌شوند.
رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: کودکان و نوجوانان زیر 10 سال 13 درصد کشته‌های تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده و می‌توان گفت که از 46 کشته تصادفات در هر روز 7 نفر کودک هستند.
وی با بیان این مطلب که براساس قانون استفاده از کمربند ایمنی سرنشین جلو در شهرها و سرنشین عقب در جاده‌ها الزامی است اعلام کرد: اخیرا مجلس قانونی را در حمایت از کودکان تصویب کرده که پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی می‌شود؛ براساس قانون مذکورز از حبس تعزیری تا جریمه نقدی برای متخلفان رانندگی که جان کودکان را به خطر بیندازند در نظر گرفته شده است.
این مقام ارشد راهور ناجا به تصادفات نوروز امسال پرداخت و گفت: حدود 43 درصد تصادفات نوروز امسال از نوع واژگونی بوده که متاسفانه صدمات جدی به کودکان وارد کرده است؛ خارج شدن کودکان از شیشه و سقف خودرو و نشستن کودک در صندلی جلو یا بر روی پای راننده تخلف است چرا که موجب به خطر افتادن جان کودک می‌شود.

وی گفت: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده 19 برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است که در صورت تصویب پلیس با متخلفان برخورد خواهد کرد.

سردار هادیانفر به نرخ جریمه‌های فعلی پرداخت و گفت: نرخ جریمه‌های فعلی برای تخلفات حادثه‌ساز و موضوعات مرتبط با کودکان بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورای عالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه‌ها را در دستور کار قرار داده است.

وی به همکاری 13 میلیون همیار پلیس پرداخت و گفت: همیاران پلیس در کاهش حوادث ترافیکی 18 درصد نقش داشتند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلیس راهور هدف‌گذاری امسال خود را کاهش 12 درصدی جان‌باختگان حوادث رانندگی قرار داده و بر این اساس در صورت مشارکت 33دستگاه دخیل در موضوع تصادفات می‌توانیم 2 هزار نفر کاهش کشته داشته باشیم.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور درخصوص حادثه تصادف یک دستگاه خودرو پورشه در اصفهان و مرگ راننده پراید، اعلام کرد: پلیس براساس قانون خودروها را توقیف و به پارکینگ فرستاده است؛ همچنین پرونده به مرجع قضایی رفته است.

وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به فیلم منتشر شده در فضای مجازی و اظهارات مقصر حادثه، قاضی اشد مجازات را در نظر بگیرد.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار