تبلیغات

دسترسی متهمان بانک سرمایه به اسناد سری


در ادامه قاضی از متهم پرسید که اسناد مربوط به گفت‌وگوهای رد و بدل شده در این گروه تلگرامی را از کجا به دست آورده‌اید که متهم پاسخ داد: این اسناد را یک نفر در داخل پاکت به دفتر فرستاد و من تلگرام آنها را هک نکردم و وزارت اطلاعات هم نیستم.

قاضی خطاب به متهم گفت: همانطور که می‌دانید به دست آوردن این اسناد در خیلی از جاها جرم است.

متهم پاسخ داد: این اسناد را برای من فرستاده‌اند.

مسعودی مقام خطاب به رضوی گفت: این اسناد را به دادستانی تهران ارائه می‌کنیم تا بررسی کنند که چگونه به دست شما رسیده است.

قاضی همچنان خطاب مهم گفت: دعوای اصلی در این پرونده نحوه دریافت تسهیلات است، شما هدفتان از قرائت این گفت‌وگوهای تلگرامی چیست و چه استفاده‌ای می‌خواهید بکنید.

متهم پاسخ داد: در این پرونده بخشی مربوط به روش اخذ تسهیلات و بخشی نیز نحوه بازپرداخت آن است.

رضوی در ادامه دفاعیات خود افزود: می‌گویند چرا با بانک تسویه نمی‌کنی در حالی که من زمین را معرفی کردم تا بانک بردارد و این زمین که در جاجرود قرار دارد در بهمن سال 97، 104 میلیارد تومان و در ارزیابی جدید 140 میلیارد تومان نیز ارزش‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: این ملک را حتی در زمان آقای پسندیده اعلام کردم و آقای پسندیده گفت ملک را به هیئت مدیره بانک سرمایه اعلام کنم و هیئت مدیره مصوب کرد یا پلاک ثبتی را بردارم و دوباره اقساط کنند یا یک زمین از من بگیرند. حتی این ملک در زمان آقای پسندیده 160 میلیارد تومان ارزیابی شده است.

در این هنگام قاضی از متهم پرسید گوشت‌هایی که از شرکت دام گرفته بودید را چه کردید؟

متهم پاسخ داد: فروختم.

قاضی مجددا از رضوی پرسید چرا پول بانک را پرداخت نکردی که وی پاسخ داد: دیون دیگری داشتم که با این پول پرداخت کردم اما فرار نکردم بلکه یک وثیقه به بانک دادم که 160 میلیارد تومان ارزیابی شد و چند ماه فرصت خواستم تا مطالبات بانک را پرداخت کنم.

وی افزود: حتی آقای تورک پیشنهاد داد 30 میلیارد از سند ملک جاجرود را به نام شرکت دام بزنم تا وثیقه آزاد شود، بنابراین من مانند سایر متهمان نبودم که پول ندادند و رفتند بلکه ملک ارائه کردم، اما شرکت دام می‌گفت زمین جاجرود بزرگ است و نمی‌تواند مابه‌التفاوت آن را پرداخت کند و ما گفتیم یک مقدار از زمین را به اندازه طلب خود بردارد.

رضوی همچنین درباره ملک اندرزگو که وثیقه بانک سرمایه شده است گفت: گفته‌اند این ملک 30 میلیارد تومان ارزیابی شده و باغ است در حالی که ملک مزبور هزار و 30 متر باغ بود که در سال 85 با اصلاحیه 578 متر شده است و قبل از من پایان کار مسکونی داشت و بعد از اینکه به من واگذار شد جواز ساختمان تجاری گرفتم و گودبرداری کردم.بدهی من به بانک سرمایه با سود و جرایم 67 میلیارد تومان است و ملک اندرزگو طبق بررسی کارشناسان 91 میلیارد تومان ارزش دارد و حتی پیشنهاد دادم یکسال به من وقت بدهند تا این ملک را بسازم و پول بانک را برگردانم.

در این هنگام نماینده دادستان خطاب به رضوی گفت: مجوز شما برای احداث ساختمان تجاری در این ملک غیرقانونی بوده است.

متهم پاسخ داد: مجوز من غیرقانونی نیست و اسناد آن را به دادگاه نشان دادم و مانند دیگران در جهرم تا تورقوزآباد ملک ندارم بلکه ملکی را در خیابان اندرزگو وثیقه گذاشتم و اگر هم مجوزم غیرقانونی باشد باز هم به نفع بانک اقدام کردم.

وی همچنین در پاسخ به اظهارات نماینده دادستان در جلسات قبل مبنی بر اینکه با پول معلمان خودرو پورشه و مازراتی خریده است گفت: از سال 84 ماشین من BMW سری هفت بوده و سال 90 نیز پورشه داشتم حالا پول معلمان دقیقا کجاست نمی‌دانم.

رضوی هچنین درباره اظهارات نماینده دادستان درباره اینکه با پول معلمان به عیش و نوش پرداخته است گفت: عیش و نوش مصداق دارد و سرمایه‌گذاری در سریال شهرزاد پولشویی نیست من از بابت سرمایه‌گذاری در سریال شهرزاد از آقای امامی 8.5 میلیارد تومان طلب دارم و حتی حَکَم قرار دادیم تا طلب خود را پرداخت کند اما این کار را نکرد. آقای امامی از پرداخت بدهی خود به من سرباز می‌زند و آن را نمی‌دهد  اما من با بانک سرمایه تسویه کردم.

متهم پرونده بانک سرمایه درباره اظهارات قبلی نماینده دادستان مبنی بر اینکه آقای فرزان راد می‌خواسته کارخانه سس بهروز را به او بفروشد گفت: فرزان راد از  آقای فروتن کارخانه‌ای به مبلغ 250 میلیارد تومان خریده و می‌خواست به من بفروشد و اصلا تهاتر نبوده است و من رشوه و پولی ندادم که بخواهم در موردش مواخذه شوم. من اصلا بدهکار نیستم و ملک من طبق ارزیابی‌ها 71 میلیارد تومان ارزش دارد در حالی که بدهی‌ام 67 میلیارد تومان است.

این متهم درباره پرداخت 2 میلیارد تومان به احسان دلاویز نیز گفت: من را به آگاهی بردند و در آنجا از من خواست بنویسم که طلبی از امامی ندارم و حتی در دادسرای انتظامی قضات از آقای شاه‌بختی شکایت کردم و می‌توانید آن پرونده را ببینید که چه اتفاقاتی افتاده است. امامی اصرار داشت بنویسد که 8 میلیارد به من بدهکار نیست و من هم چون تحت فشار بودم گفتم که 2 میلیارد تومان حق المشاوره دادم در حالی که این دو میلیارد تومان جهت سرمایه‌گذاری در شاهرود بوده است و آن را به امامی دادم.

وی ادامه داد: 8 میلیارد تومان در سریال شهرزاد سرمایه‌گذاری کردم و باید 15 میلیارد تومان به من برگردانده می‌شد که امامی سرباز زد اما من عقب نرفتم و تعهدات خود را به بانک سرمایه پرداخت کردم و اینکه امامی این پولها را به افراد دیگری داده به من ربطی ندارد./تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار