تبلیغات

قانون جالب ژاپن‌ برای خرید و فروش خودرو +عکس

در تمام شهرهای ژاپن، خریدار خودرو باید پیش از خرید خودرو، پارکینگ ثابتی را جهت پارک خودرو به اداره پلیس معرفی کند.

به گزارش صبحانه، ژاپنی‌ها قانون جالبی برای خرید و فروش خودرو وضع کرده‌اند که نقش قابل توجهی در کنترل حجم خودروهای شخصی در شهرهای مختلف این کشور دارد. به همین دلیل، در خیابان‌های ژاپن به ندرت با خودروهای پارک شده در کنار خیابان و جریمه‌های پارک ممنوع و تابلوی حمل با جرثقیل مواجه می‌شویم. البته در صورت پارک خودرو در محلی غیر از پارکینگ مجاز، پلیس ضمن نصب قفل چرخ، راننده خاطی را تا ۱۰ هزار ین (یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان) جریمه می‌کند.

در تمام شهرهای ژاپن، خریدار خودرو باید پیش از خرید خودرو، پارکینگ ثابتی را جهت پارک خودرو به اداره پلیس معرفی کند. بعد از تایید اصالت پارکینگ از سوی پلیس، مردم اجازه خرید خودرو خواهند داشت. همچنین بر پارک شدن خودروها در محل معرفی شده نیز نظارت صورت می‌گیرد.

به همین دلیل، پارکینگ‌های طبقاتی یا معمولی (مکانیزه) در اکثر خیابان‌ها دیده می‌شود. هزینه توقف خودرو در این پارکینگ‌ها از ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر ۴۵۰۰ ین، (حدود ۴۵ دلار) است.

قانون جالب ژاپن‌ برای خرید و فروش خودرو +عکس قانون جالب ژاپن‌ برای خرید و فروش خودرو +عکس قانون جالب ژاپن‌ برای خرید و فروش خودرو +عکس قانون جالب ژاپن‌ برای خرید و فروش خودرو +عکس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار