تبلیغات

هشدار وزارت بهداشت به داروخانه ها: قاچاق دارو در پوشش کمک به مردم سیل زده! +سند

گزارش سازمان غذا و دارو حاکی از آن است که برخی افراد با سوء استفاده از حس انسان دوستانه کمک به سیل زدگان اقدام به خریدهای نامتعارف دارویی و شیرخشک از سطح داروخانه ها کرده اند.

به گزارش صبحانه،نحوه کمک مردم کشورمان به سیل زدگان در جنوب و شمال کشور که طی هفته های اول سالجاری به وقوع پیوست، یکی از اتفاقات زیبا و تحسین برانگیزی بود که باعث شد علاوه بر مسئولان و رسانه های داخلی، افکار عمومی جهانی نیز از این همدلی و همیاری استقبال کنند.

آمار ارائه شده توسط دبیرکل جمعیت هلال احمر در نیمه اردیهشت ماه نشان می دهد میزان کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان حدود 230 میلیارد تومان بوده  که از این میزان، 158 میلیارد تومان کمک نقدی به حساب‌های جمعیت هلال احمر واریز شده و بیش از 70 میلیارد تومان نیزارزش کمک‌های غیر نقدی بوده است.

هشدار وزارت بهداشت به داروخانه ها: قاچاق دارو در پوشش کمک به مردم سیل زده! +سند

در میان اقلام اهدایی مردم نیز مواردی چون آب های بسته بندی، لباس و پتو، اقلام خوراکی و بهداشتی و دارو دیده می شد که بسته به اطلاع مردم و تبلیغات صورت گرفته، تهیه و به هلال احمر و برخی دیگر از دستگاهها اهدا شد.

اما به نظر می رسد سودجویان و قاچاقچیان، از این حادثه نیز سوء استفاده کرده و تلاش داشته اند اقدامات مجرمانه خود را تحت عنوان کمک به سیل زدگان انجام دهند چراکه بر اساس نامه عبده زاده مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو در اواخر فروردین ماه، برخی افراد با سوء استفاده از حس انسان دوستانه کمک به سیل زدگان اقدام به خریدهای نامتعارف دارویی و شیرخشک از سطح داروخانه ها کرده اند.

بر اساس این ابلاغیه به همه دانشگاههای علوم پزشکی که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، همچنین اعلام شده که این اقلام به صورت غیرقانونی و قاچاق از کشور خارج می شود که بر این اساس، آگاهی و هوشیاری داروخانه ها ضروری بوده تا با هرگونه خرید با حجم نامتعارف به صورت فعال و صحیح برخورد کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار