تبلیغات

مسمومیت ۸ نفر به دلیل مصرف الکل دست‌ساز در شیراز

رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مسمومیت ۸ نفر به دلیل مصرف الکل دست‌ساز خبر داد و گفت: احتمال نابینایی ۳ نفر از آنها وجود داشت.

به گزارش صبحانه، رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مسمومیت ۸ نفر به دلیل مصرف الکل دست‌ساز خبر داد و گفت: احتمال نابینایی ۳ نفر از آنها وجود داشت.

رامین افشاری در رابطه با مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکی در شیراز و آخرین وضعیت این بیماران، اظهار کرد: 8 نفر به دلیل مصرف الکل دست‌ساز دچار مسمومیت حاد شده و به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: زمانی که الکل چوب و صنعتی با هم ترکیب می‌شود حتی مقادیر بسیار کمی از آن به میزان 5 سی‌سی اگر به طور خالص مصرف شود باعث نابینایی فرد می‌شود.

افشاری افزود: به دلیل اینکه این ترکیب الکل معمولاً به صورت رقیق استفاده می‌شود، عوارض آن گاهی تا 24 ساعت به تأخیر می‌افتد؛ البته عوارضی مانند سردرد، دل‌درد، سرگیجه، دوبینی، افزایش تنفس و دید برفکی در مصرف‌کنندگان دیده می‌شود که درنهایت اگر اقدام درمانی لازم صورت نگیرد نارسایی کلیه،‌کوری و حتی مرگ از عوارض دردناک مصرف این نوع الکل است.

وی تصریح کرد: توصیه ما این است که این نوع الکل مصرف نشود و اگر بنا به هر دلایلی متأسفانه مصرف شد به سرعت به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد اتفاق اخیری که بر اثر مصرف مشروبات الکلی رخ داد، گفت: 8 نفر به دلیل مصرف الکل دست‌ساز دچار مسمومیت شدند و با عوارض گفته شده به بیمارستان مراجعه کردند که البته همه آنها اکنون مرخص شده‌اند چرا که به موقع به بیمارستان مراجعه شده و تیم درمانی هم آمادگی لازم را داشته است.

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه عارضه جدی متوجه هیچ یک از این افراد نشده است، گفت: اگر مقادیر مصرفی، کمی بیشتر می‌شد یا خدمت‌رسانی به موقع انجام نمی‌گرفت عوارض خطرناکی متوجه این افراد می‌شد؛ کما اینکه سه نفر از این افراد عارضه نزدیک به نابینایی داشته‌اند.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار