تبلیغات

طرز تهیه ۵ غذای لذیذ و خوشمزه با مرغ و سیب زمینی

گزینه‌های متعددی برای پخت غذا با مرغ و سیب زمینی، وجود دارد. سرکه، سیر، آبلیمو و حتی شیره نارگیل، هر یک به طور جداگانه، در کنار مرغ و سیب زمینی، طعمی کاملا جدید و جذاب خلق می‌کنند.

طرز تهیه 5 غذا با مرغ و سیب زمینی ستاره | سرویس آشپزی - مرغ و سیب زمینی، دو آیتمی هستند که در سرتاسر جهان و به خصوص ایران طرفدار دارند. برای مثال جوجه کباب، ته چین مرغ، سیب زمینی کبابی و ... از جمله غذاهای محبوبیست که با این مواد درست می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که هر کسی می‌تواند یک تکه مرغ و چند عدد سیب زمینی را با چاشنی‌های دلخواهش طعم‌دار کند و غذای مخصوص خودش را تهیه کند. در این مطلب طرز تهیه ۵ مدل غذا با مرغ و سیب زمینی خوشمزه و آسان آورده شده‌است؛ با ما همراه باشید. در صورتی که طرز تهیه غذای خاصی با ترکیب مرغ و سیب زمینی مد نظرتان است، می‌توانید از فهرست موضوعی زیر استفاده کنید. ۱. طرز تهیه مرغ و سیب زمینی در فر

مرغی که با سیر طعم‌دار شده باشد و در فر طلایی و‌ ترد شود، یک غذای وسوسه انگیز و خوشمزه است. به طور کلی مراحل آماده‌سازی و پخت این غذا ۵۰ دقیقه طول می‌کشد. 

مواد لازم (برای ۶ نفر)

سیب زمینی متوسط و نگینی شده

۴ عدد

سیر خرد شده

۱ قاشق غذاخوری 

روغن زیتون

۱.۵ قاشق غذاخوری 

نمک یک هشتم قاشق چای‌خوری فلفل یک هشتم قاشق چای‌خوری  مرغ بدون پوست و چربی

۷۰۰ گرم 

پنیر موزارلا رنده شده سه چهارم فنجان  جعفری تازه و خرد شده (اختیاری) مقداری
طرز تهیه فر را تا دمای ۲۱۸ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. سیب زمینی‌ها را درون یک کاسه بزرگ بریزید؛ سیر، روغن زیتون، نمک و فلفل را روی آن بریزید و خوب هم بزنید تا سیب زمینی‌ها به مواد آغشته شوند. ظرف فر را با روغن چرب کنید تا مواد به آن نچسبند. سیب زمینی‌ها را حدود ۱۵ دقیقه درون فر بگذارید و سپس خارج کنید. در این مرحله مرغ‌ها را به مخلوط سیب زمینی و مواد اضافه کنید؛ دوباره همه را با هم به خوبی مخلوط کنید و در فر قرار دهید. در صورت تمایل می‌توانید سطح مرغ‌ها را به کمی روغن زیتون آغشته کنید. حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه صبر کنید تا مرغ پخته و سیب زمینی‌ها قهوه‌ای شوند. حال وقت آن است که پنیر موزارلا را روی مرغ و سیب زمینی بریزید و به داخل فر بازگردانید. بعد از ذوب شدن پنیر، غذای شما آماده است. در آخر، جعفری تازه را روی مرغ و سیب زمینی‌ها بریزید و نوش جان کنید!


غذا با مرغ و سیب زمینی


۲. طرز تهیه مرغ و سیب زمینی با سیر مواد لازم (برای ۴ نفر) سیب زمینی پوست گرفته شده ۹۰۰ گرم  روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری   دانه زیره (اختیاری) نصف قاشق چای‌خوری سیر ریز شده ۴ حبه   شکر قهوه‌ای ۲ قاشق غذاخوری لیمو نصف یک عدد  فلفل قرمز به میزان لازم سینه مرغ بدون پوست ۴ عدد   گشنیز یا جعفری خرد شده و تازه ۲ قاشق غذاخوری نمک و فلفل به میزان لازم
مراحل تهیه فر را تا دمای ۲۱۸ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. درون یک ظرف سیب زمینی‌ها ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، زیره و سه چهارم قاشق چای‌خوری نمک و فلفل ترکیب کنید. مواد را بر روی سینی فر پخش کنید. حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه سینی را درون فر بگذارید تا سیب زمینی‌ها قهوه‌ای شوند. در همین حین، دو قاشق روغن زیتون باقی‌مانده را، درون یک تابه کوچک، روی حرارت متوسط گرم کنید. سیر را در روغن تفت دهید (حدود دو دقیقه). روغن را از روی اجاق بردارید؛ شکر قهوه ای، آبلیمو و فلفل قرمز را به آن اضافه کرده و هم بزنید. زمانی که سیب زمینی‌ها آماده شدند، سینی را از فر خارج کنید. آن‌ها را به کناره‌های سینی هدایت کنید و در مرکزسینی، سینه‌های مرغ را قرار دهید. روغن طعم‌داری که تهیه کردید را روی مرغ‌ها بریزید؛ به مدت ۲۰ دقیقه در فر بگذارید تا پخته شود. غذای خود را با دورچین لیمو و سیب زمینی تزئین کنید.

غذا با مرغ و سیب زمینی و سیر


۳. طرز تهیه مرغ و سیب زمینی با سرکه بالزامیک

آماده‌سازی این غذا با مرغ و سیب زمینی، مانند موارد قبلی، بسیار ساده است. 

غذا با مرغ و سیب زمینی و سرکه بالزامیک مواد لازم (برای ۴ نفر)  سینه مرغ بدون پوست و چربی ۴ عدد هویج خرد شده ۴۵۰ گرم  سیب زمینی (به قطعات ۲ یا ۳ سانتی‌متری خرد شده) ۹۰۰ گرم روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری  عسل یک سوم فنجان  سرکه بالزامیک ۱ فنجان  آویشن خشک نصف قاشق غذاخوری  ریحان خشک نصف قاشق چای‌خوری   پودر سیر ۱ قاشق غذاخوری نمک و فلفل  به مقدار لازم  پنیر پارمزان ۲ قاشق غذاخوری
روش تهیه فر را تا دمای ۲۱۸ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. سینی فر را چرب کنید تا مواد به آن نچسبند. سیب زمینی‌ها را  روی یک سوم سینی فر، پخش کنید؛ مرغ و هویج را در دو سوم باقی‌مانده سینی بگذارید. در یک تابه متوسط، سرکه بالزامیک و عسل را به جوش آورید؛ اجازه دهید ۵ دقیقه قل بخورد تا تقریبا به نصف کاهش یابد. (سپس آن را از روی اجاق بردارید و در کناری بگذارید.) روغن زیتون را با استفاده از دست یا قلم مو، روی سیب زمینی‌ها، مرغ و هویج بمالید. نمک، فلفل، پودر سیر و آویشن را روی مواد بپاشید. نصف قاشق غذاخوری از ترکیب سرکه و عسل را روی مرغ بریزید.  پنیر پارمزان را روی سیب زمینی پخش کنید. سینی را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا مرغ کاملا مغزپخت و سیب زمینی و هویج کمی قهوه‌ای رنگ شوند. در آخر، سینی را از فر خارج کنید، باقی مانده‌ سس بالزامیک را روی غذا بریزید و سرو کنید.
۴. طرز تهیه مرغ و سیب زمینی با نارگیل

مواد لازم (برای ۲ نفر)

نارگیل له شده

۲ قاشق غذاخوری

سیر له شده

۱ قاشق چای‌خوری

مرغ بدون استخوان ۲۵۰ گرم  سیب زمینی بزرگ ۲ عدد  آب نارگیل ۴۰۰ میلی لیتر  لوبیا سبز ۱۰۰ گرم  نودل

۱ بسته 

روغن زیتون و برش‌های لیمو  به مقدار کافی
طرز تهیه گوشت مرغ را به قطعات کوچک تقسیم کنید. سیب زمینی‌ها را نگینی خرد کنید و سپس آن‌ها را به مدت ۵ دقیقه آبپز کنید. مرغ‌ها را به مدت دو دقیقه در روغن سرخ کنید. نارگیل و سیر له شده را به مواد اضافه کنید و با هم تفت دهید. بعد از دو دقیقه، سیب زمینی‌های آب‌پز شده و آب نارگیل را اضافه کنید و به مدت 3 دقیقه هم بزنید. در آخر، نودل و لوبیا‌ها را اضافه کنید؛ مواد درون تابه را به مدت چهار دقیقهبه خوبی تفت دهید. خوراک شما آماده است؛ می‌توانید غذا را درون ظرف گود بریزید و سرو کنید.

غذا با مرغ و سیب زمینی و نارگیل


۵. طرز تهیه مرغ و سیب زمینی کباب شده با رزماری

مواد لازم (برای ۴ نفر)

گوشت مرغ با استخوان ۲۳۰ گرم  سیب زمینی خرد شده به قطعات کوچک ۸۰۰ گرم  رزماری نصف قاشق چای‌خوری نمک و فلفل  به مقدار لازم روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری 
طرز تهیه فر را تا دمای ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. سینی را به روغن آغشته کنید و یا از کاغذ روغنی استفاده کنید. در یک ظرف سیب زمینی‌ها را با روغن زیتون، پودر رزماری و نمک به خوبی ترکیب کنید. سپس مواد را درون ماهیتابه بریزید تا روی حرارت کم، به مدت ۳۰ دقیقه بپزند. در ظرفی دیگر مرغ را با کمی روغن، نمک و فلفل به مدت  ۵ دقیقه تفت دهید. در نهایت، مرغ‌ها و سیب زمینی‌ها را روی سینی فر بچینید؛  به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا مواد کاملا مغز پخت شوند. 

نوش جان!


غذا با مرغ و سیب زمینی و رزماری


سخن آخر

خب، احتمالا شما هم با ما موافقید که پختن غذا با مرغ و سیب زمینی بسیار ساده است. آیا شما هم تجربه خوشمزه‌ای از آشپزی با ترکیب مرغ و سیب زمینی دارید؟ لطفا در قسمت نظرات، تجربیات و دیدگاه‌های خود را با ما و دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر دوست دارید با انواع دیگر از پخت غذا با مرغ آشنا شوید، از شما دعوت می‌کنیم از مطالب «مرغ سوخاری پفکی خوشمزه» و « غذاهای خوشمزه با مرغ» دیدن کنید. 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار