تبلیغات

عکس‌ های زیبا از لباس محلی زنان سیستانی

لباس محلی زنان سیستانی یکی از ارزشمندترین لباس‌های محلی ایرانی است که همچنان در بین زنان بلوچ محبوبیت دارد. این لباس فاخر با هنر دست زنان بلوچ تزیین می‌شود.

لباس محلی زنان بلوچ ستاره | سرویس مد و پوشاک - یکی از خاص‌ترین و پرکارترین لباس‌های محلی ایران، لباس محلی زنان سیستانی است. لباس‌های سیستانی به دست زنان هنرمند بلوچ، با هنرهایی چون ابریشم‌دوزی، آینه‌دوزی و زری‌دوزی تزیین می‌شوند؛ به دلیل صرف وقت بسیار برای تزئین معمولا این لباس‌ها گران‌قیمت هستند. جالب است بدانید در بلوچستان لباس عروس بلوچی نیز طرفداران زیادی دارد و دختران بلوچی برای فرهنگ و اصالت بلوچی خود احترام خاصی قائل هستند. در ادامه مدل‌های متنوعی از لباس‌های سنتی و مجلسی زنان سیستانی برای شما گردآوری نموده‌ایم؛ با ما همراه باشید. لباس محلی زنان سیستانی مجلسی

لباس‌های زنان سیستانی بسیار خوش آب و رنگ هستند و تقریبا در این لباس‌ها از تمامی رنگ‌های شاد استفاده می‌شود. معمولا لباس‌های مجلسی زنان سیستانی بسیار پرکار تزئین می‌شوند.

لباس سنتی زنان سیستانی  لباس محلی زنانه سیستانی لباس محلی زنان بلوچی  

عکس‌ های زیبا از لباس محلی بلوچی زنانه

لباس محلی زابلی زنانه لباس محلی سیستانی مجلسی لباس سنتی زنانه سیستانی

لباس محلی سیستانی جدید

لباس‌ شیک زنانه سیستانی

لباس محلی جذاب زنان سیستانی

 

لباس سنتی زنان بلوچ


لباس محلی سیستانی سنتی

لباس‌های زنان محلی در سیستان و بلوچستان نقش‌ها و تزیینات خاصی دارد که نشان دهنده زندگی ساده و زیبای مردمان این خطه است. در ادامه تعدادی از این لباس‌های زیبا آورده شده‌است.

لباس محلی سنتی سیستانی زنانه   لباس سنتی زنان سیستانی

لباس محلی زنان بلوچی

  لباس های محلی زنان سیستانی لباس محلی زنانه سیستانی لباس سنتی زنان سیستانی لباس های محلی زنان بلوچی لباس محلی زنان بلوچستان
جمع بندی زنان محلی در همه جای ایران دارای هنرهای مخصوص به خود هستند که از این هنرها برای تزئین لباس و ... استفاده می‌کنند. برای مثال در کرمان پته دوزی و در بلوچستان بلوچی‌دوزی، پریوار‌دوزی و ... رواج دارد. همان‌طور که دیدید لباس‌های محلی زنان سیستانی در قسمت‌های لبه آستین‌ها، پاچه شلوار و جلوی لباس با این هنر‌ها تزیین می‌شوند. آیا شما به لباس‌های محلی علاقه‌مندید؟ چه لباس‌های محلی دیگری می‌شناسید؟ لطفا در بخش ارسال نظر با ما و دوستانتان در ستاره در ارتباط باشید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار