تبلیغات

پارک حیات وحش میانکاله دچار آتش سوزی شد

پارک حیات وحش میانکاله در شرق مازندران به دلیل آنچه که سهل انگاری انسانی نامیده شده، عصر امروز چهارشنبه 29 خرداد ماه دچار آتش سوزی شد.

به گزارش صبحانه، پارک حیات وحش میانکاله در شرق مازندران به دلیل آنچه که سهل انگاری انسانی نامیده شده، عصر امروز چهارشنبه 29 خرداد ماه دچار آتش سوزی شد.

معاون محیط زیست مازندران طول خط آتش سوزی در این ذخیرگاه زیست کره ایران را حدود سه کیلومتر اعلام کرد.

علی اکبر یداللهی گفت: این آتش سوزی در منطقه موسوم به جهانشاهی رخ داد و تجهیزات مورد نیاز شامل لودر و آبپاش برای اطفاء حریق در این منطقه که دارای پوشش گونه های سازیل به عنوان زیستگاه پرندگان برای تخمگذاری محسوب می شود، اعزام شده است.

پارک حیات وحش میانکاله دچار آتش سوزی شد

سال گذشته نیز خطای انسانی سبب آتش سوزی های مکرر در میامکاله شد و بر اساس گزارش محیط زیست مازندران حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی جنگلی منطقه شامل انار وحشی و پوشش گیاهی سازیل در آتش سوخت.

امسال این نخستن آتش سوزی در شبه جزیره میانکاله است. پیش از این منابع طبیعی و محیط زیست مازندران به دنبال انبوهی پوشش گیاهی به خاطر بارندگی های مناسب بهاری، نسبت به احتمال وقوع آتش سوزی بیشتر با افزایش دمای هوا هشدار دادند.

شبه جزیره میانکاله بیش از ۶۰ هزار هکتار وسعت دارد و سالانه ۱.۵ میلیون قطعه پرنده از اقصی نقاط جهان به این منطقه می آیند.

منبع:ایرنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار