تبلیغات

غده سه کیلویی از بدن بیمار جهرمی خارج شد

پس از معاینات بالینی و تشخیص، طی یک عمل جراحی، توموری به‌ وزن سه کیلوگرم از بدن زنی در بیمارستان پیمانیه جهرم خارج شد.

به گزارش صبحانه،فوق تخصص جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی جهرم چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: یک خانم ۴۳ ساله با احساس درد و سنگینی و فشار در قفسه صدری به مرکز جامع سرطان بیمارستان پیمانیه مراجعه کرد که با معاینات بالینی و اقدامات تکمیلی همچون عکس از قفسه سینه و سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی، ماموگرافی و نمونه‌برداری از طریق پوست، وجود تومور خوش خیم در سینه وی محرز شد.

دکتر مرضیه حق بین بیان کرد: انجام این عمل با توجه به‌اندازه تومور با ریسک بالا و احتمال خونریزی شدید همراه بود که در نهایت با همکاری تیم بیهوشی و اتاق عمل، این عمل با موفقیت انجام و توموری به‌اندازه سه کیلوگرم با حاشیه سالم، از سینه سمت چپ وی خارج و نمونه برای بررسی به پاتولوژی ارسال شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: در حال حاضر بیمار در وضعیت مطلوب به سر می‌برد و حال عمومی وی رضایت بخش است.

حق بین گفت: با تشخیص زود هنگام سرطان در مرحله صفر بیماری دیگر نیاز به شیمی درمانی و صرف هزینه‌های گزاف درمانی برای بیمار نیست.

شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار