تبلیغات

وجود ۳۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه 6 هزار دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها نیاز داریم، گفت:‌د ر حال حاضر 3200 هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد که باید حذف شود.

به گزارش صبحانه، سردار تقی مهری امروز در مراسم بهره‌برداری از 527 سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای اظهار داشت: در سال 84 تعداد 27 هزار و 760 نفر در تصادفات رانندگی جان باختند اما این رقم در پایان سال 94، به 16 هزار و 586 نفر کاهش یافت و 11 هزار نفر کمتر در تصادفات رانندگی جان باختند.

وی ادامه دا د: 73 درصد  جانباختگان سوانح رانندگی سال 94 در تصادفات جاده‌های برون‌شهری و 27 درصد درون‌شهری بود.

سردار مهری افزود: بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و برگزاری جلسات کمیسیون  ایمنی راه‌ها به صورت منظم از مواردی است که به خوبی در وزارت راه دنبال می‌شود.

 وی ادامه داد: امروز با افزایش خودرو و میل به سفر نمی‌توان رفت و آمدها را به صورت سنتی و دستی کنترل کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت:‌در حال حاضر 19 میلیون وسیله خودرویی پلاک ملی و 12 میلیون موتورسیکلت در کشور داریم و 25 میلیون راننده دارای گواهینامه فعالیت می‌کنند اما 36 میلیون نفر گواهینامه دارند.

سردار مهری گفت: از زمان نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات شاهد کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها بودیم که در این باره می‌توان به کاهش 18 درصدی تصادفات رانندگی در آزادراه تهران ـ قم در سال قبل اشاره کرد.

وی گفت: مدیریت سوانح ترافیکی نیازمند راهبری جدید است و مجموعه‌ای برای هماهنگی کلی می‌خواهد.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: 3200 نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور داریم که این رقم قبلا 8 هزار نقطه بود اما باید کاهش یابد.

وی بیان کرد: در حال حاضر 210هزار کیلومتر جاده برون‌شهری و 450هزار کیلومتر جاده درون‌شهری داریم که امیدواریم در بودجه سال 96 و برنامه بعدی افزایش اعتبارات جاده‌ها در دستور کار باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: 6 هزار دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور نیاز داریم.

منبع : فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار