تبلیغات

کمبود 70 هزار معلم تا پایان سال 96

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از کمبود ۷۰ هزار معلم تا پایان سال ۹۶خبر داد.

به گزارش صبحانه، به نقل از آنا، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از کمبود ۷۰ هزار معلم تا پایان سال ۹۶خبر داد.علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: سال 95، 38 هزار معلم (22 هزار مرد و 13 هزار خانم) و سال 96 نیز 35 هزار معلم (22 هزار مرد و 13 هزار خانم) بازنشسته می‌شوند.

وی افزود: با بازنشسته شدن این تعداد نیرو، سیستم تعلیم و تربیت کشور با کمبود معلم به خصوص معلم مرد مواجه می‌شود زیرا طی 2 سال 44 هزار معلم آقا از گردونه فعالیت در وزارت آموزش و پرورش خارج می‌شوند.

زرافشان با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید برای کمبود معلم چاره‌اندیشی کند، گفت: سال آینده تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان وارد سیستم آموزشی کشور می‌شوند که با ورود این افراد بخشی از کمبود‌ها جبران می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده که به آموزش و پرورش اجازه بدهد به میزان مورد نیاز از ردیف‌های استخدامی استفاده و کمبود‌های خود را جبران کند که امید است با استفاده از این قانون بتوان کمبود‌ نیروی انسانی در مدارس را به زودی برطرف کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار