تبلیغات

ماکرون هم ساز جدایی از اتحادیه اروپا را کوک کرد

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه ضمن تاکید بر اصلاحات در اتحادیه اروپا گفت که در غیر این صورت کشورش از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون ماکرون گفت: «اصلاحات در اتحادیه اروپا ضروری است چرا که بسیاری از کشورهای اروپایی از وضعیت موجود ناامید و عصبانی هستند.»
این در حالی است که نامزد مخالف ماکرون یعنی «مارین لوپن» هم بارها خواستار تجدید‌نظر درباره عضویت کشورش در اتحادیه اروپا شده بود و اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات در این مورد همه‌پرسی برگزار خواهد کرد.
ماکرون در این مورد به شبکه خبری «بی‌بی‌سی» گفت: «همزمان ما باید با شرایط روبرو شویم و به حرف‌های مردمان گوش دهیم و به حقیقت‌هایی توجه داشته باشیم که مردم را بسیار ناراحت و از اتحادیه اروپا دلسرد کرده است. بنابراین (من پس از پیروزی) همزمان به اصلاحات در اتحادیه اروپا می‌پردازم.»
این سیاستمدار فرانسوی در عین حال گفت که وی از اتحادیه اروپا حمایت می‌کند اما نمی‌تواند اجازه بدهد که اقداماتی شبیه به آنچه اکنون در جریان است، تداوم داشته باشند.
از روند خروج فرانسه از اتحادیه اروپا به عنوان فرگیزت یاد می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار