تبلیغات

حرکت آسیا به سمت انرژی هسته‌ای و بی‌میلی غرب در استفاده از آن

حرکت آسیا به سمت انرژی هسته‌ای و بی‌میلی غرب در استفاده از آن مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۱۹:۰۲

   اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی ,رآکتور هسته‌ای

پایگاه خبری تحلیلی آمریکن سانتیفیک در گزارشی نوشت در حالی که کشورهای آسیایی به سرعت در حال روی آوردن به استفاده از انرژی هسته‌ای هستند، کشورهای غربی نسبت به استفاده از این منبع انرژی بی‌میل شده‌اند.

به گزارش ایسنا، بنابراین گزارش هم‌اکنون انرژی هسته‌ای در چین با اقبال گسترده‌ای رو به رو شده است، این کشور در حال ساخت ۱۹ راکتور تجاری است که دو راکتور از بزرگترین راکتورهای ساخته شده در جهان هستند.

شرکت هسته‌ای دولت روسیه ( روس اتم) نیز در حال ساخت ۱۳ راکتور در ۵ کشور است، هند نیز در حال ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه هسته‌ای کودانکولام با همکاری روسیه است قرار است روسیه در مجموع ۱۲ واحد هسته‌ای را در هند بسازد.

این در حالی است که آمریکا اخیرا ساخت چند راکتور را لغو کرده و اکنون تنها ۴ راکتور در حال ساخت در این کشور وجود دارند.

از طرفی فرانسه که برای چند دهه به استفاده از راکتورهای هسته‌ای متعدد خود تکیه کرده بود قصد دارد به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر روی آورد و تهران از راکتورهای هسته‌ای خود را تا سال ۲۰۲۰ خاموش کند.

آلمان نیز که پس از بروز فاجعه هسته‌ای فوکوشیما ژاپن اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۲ همه راکتورهای خود را خاموش کند.

اگر چین به ساخت راکتورهای هسته‌ای خود ادامه دهد، ظرفیت هسته‌ای آن از آمریکا نیز سبقت خواهد گرفت.

قوانین سخت شرکت های هسته‌ای غربی باعث آن شده که کشورهای آسیایی برای ساخت راکتورهای هسته‌ای خود به سمت کشورهای دیگر روی آورند.

به عنوان مثال امارات برای ساخت راکتورهای خود با روسیه و از توافق‌هایی را امضاء کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار