تبلیغات

3 روش ساده برای محافظت از اطلاعات حافظه فلش

حافظه‎ فلش، ابزاری بسیار کاربردی است که به دلیل کوچک بودن، ممکن است به‌راحتی گم شود و اطلاعات‌مان از دست برود؛ به همین دلیل محافظت از اطلاعات آن ضروری است.به گزارش zoomit ،در این مطلب با ساده‌ترین راه‎ها برای حفاظت از رمز عبور فایل‎ها و پوشه‎ها در حافظه‎ فلش آشنا می‌شوید.ذخیره جداگانه هر فایل‎ با یک رمز عبور: نمی‎توانید از رمز عبور امن برای کل یو‎اس‎بی خود بدون استفاده از رمزگذاری محافظت کنید. با این حال، اگر از فرایند رمزنگاری طولانی کل پوشه‎ها خسته شده‌اید و نیاز به راه بسیار سریع برای محافظت از چند فایل انتخاب‌شده دارید، می‎توانید به‌راحتی آن‎ها را با رمز عبور یواس‎بی ذخیره کنید.بسیاری از برنامه‎ها، از جمله ورد و اکسل، به شما امکان می‎دهند فایل‎ها را با رمز عبور ذخیره کنید.برای مثال در ورد، زمانی که یک سند باز باشد، به قسمت File -> Info بروید، منوی Protect Document را باز و گزینه Encrypt with Password را انتخاب کنید.اکنون گذرواژه خود را وارد و تأیید کنید تا از سند خود محافظت کنید.در آخر، سند خود را ذخیره کنید و رمز عبور را فراموش نکنید.برای محافظت از فایل‌های PDF در حافظه فلش، می‎توانید از PDFTK Builder استفاده کنید.

ایجاد پارتیشن رمزگذاری و محافظت‌شده با رمز: بسیاری از ابزارها می‎توانند حافظه‎های خارجی را رمزگذاری و از رمز عبور اطلاعات محافظت کنند؛ ولی برای اجرا به دسترسی سطح مدیریتی نیاز دارند. به همین دلیل برای اتصال به رایانه‌هایی که در آن‎ها مجوز ادمین ندارید، این‌ ابزارها راه حل قابل اطمینانی نیستند.برنامه Rohos Mini Drive، بدون نیاز به مجوز ادمین کار می‌کند. نسخه رایگان این برنامه می‎تواند یک پارتیشن محافظت‌شده و رمزگذاری شده تا ۲ گیگابایت روی فلش درایو ایجاد کند. این ابزار از رمزنگاری AES با کلید ۲۵۶ بیتی استفاده می‎کند. با کمک نسخه قابل حمل Rohos Disk Browser که می‎توانید روی حافظه‎ فلش خود نصب کنید، نیازی به رمزنگاری درایوهای محلی رایانه هدف ندارید و می‎توانید به داده‎های محافظت‌شده خود در هر جایی دسترسی داشته باشید. در صفحه شروع Rohos Mini Drive روی Encrypt USB Drive کلیک، درایو مورد نظر را انتخاب و گذرواژه جدیدی مشخص و روی Create disk کلیک کنید. با این کار، فضای محافظت‌شده و رمزنگاری شده در حافظه‎ فلش شما ایجاد می‎شود.می‎توانید قسمت محافظت‌شده را با کلیک روی آیکن Rohos Mini.exe در پوشه‎ اصلی درایو یواس‎بی خود باز کنید.

رمزگذاری کل درایو فلش: VeraCrypt یک نرم‎افزار پرتابل است که مستقیم از درایو فلش اجرا می‎شود و متأسفانه برای اجرای آن به دسترسی به ادمین نیاز است. با این برنامه، می‎توانید کل پارتیشن‎ها یا دستگاه‎های ذخیره‌سازی را رمزگذاری کنید. VeraCrypt Portable را دانلود و به درایو یواس‎بی منتقل کنید. وقتی برنامه را راه‌اندازی می‎‎کنید، تمام درایوهای موجود را نشان می‎دهد. یکی از آن‎ها را انتخاب و روی Create Volume کلیک کنید. سپس VeraCrypt Volume Creation Wizard راه‌اندازی خواهد شد.برای رمزگذاری درایو فلش، گزینه Encrypt a non-system partition/drive را انتخاب و روی Next کلیک کنید.در مرحله بعد، می‎توانید یکی از گزینه‌های Standard یا Hidden VeraCrypt volume را به‌عنوان درایو رمزنگاری شده‌ خود انتخاب کنید. اگر گزینه Hidden VeraCrypt volume را انتخاب کنید، خطر آشکار شدن گذرواژه‌ شما کاهش می‎یابد. اگر بخواهید Volume Hidden VeraCrypt ایجاد کنید، باید کل درایو USB را فرمت کنید.در پنجره بعدی، روی ...Select Device کلیک و دیسک خود را انتخاب کنید، سپس با انتخاب OK، آن را تأیید و روی Next کلیک کنید.برای رمزگذاری تمام درایو فلش، گزینه Encrypt partition in place را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

ایجاد آرشیو محافظت‌شده با رمز عبور:ابزارهای آرشیوی مثل Zip -7، هم می‎توانند رمزگذاری کنند و هم از رمز عبور فایل‎هایتان با AES-256 محافظت کنند.برنامهZip -7 را نصب و اجرا کنید، روی فایل یا پوشه مورد نظر خود در فلش کلیک راست و Add to Archive<-Zip -7 را انتخاب کنید. سپس در پنجره‎ای که نمایش داده می‎شود، فرمت آرشیو خود را انتخاب و رمز عبور را وارد کنید. سپس روی OK کلیک کنید تا آرشیو و رمزگذاری شروع شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار