تبلیغات

طنز؛ انتظارات معقول از شهردار جديد

احمدرضا كاظمي در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

همان‌طور كه اطلاع داريد جناب آقاي نجفي در يك فرآيند كاملا انتخاباتي و از پيش‌ تعيين‌نشده جايگزين آقاي قاليباف شد. در همين راستا موجي از درخواست‌هاي مردمي روانه سازمان شهرداري شده که با هم برخی از آن‌ها را مرور می‌کنیم:

هر تهراني يك ملك!

از آنجايي كه در دوران مديريت شهرداري به سبك kh&b management (مديريت خوشگلي و بوري) حتي رفتگران شهرداري هم توانستند در مناطق بالاي شهر تهران مثل ولنجك، لواسان، زعفرانيه و... زمين و خانه‌هاي ميلياردي دريافت كنند؛ اينك ساير اقشار زحمتكش جامعه و به‌زودي تمامي تهرانی‌ها از آقاي شهردار مي‌خواهند ستاره بخت آن‌ها را هم در آسمان نجوم و ستاره‌شناسي رصد كند! انتظار مي‌رود كه تا پايان دوره كاري؛ تمامي مردم در شمال شهر تهران ساكن شده باشند و مناطق جنوبي خالي از سكنه بشود!

هر منطقه يك ماسوله!

بحث آلودگي هواي تهران يكي از معضلات جدي شهر است كه شهرداري نقش بسزايي در حل آن مي‌تواند ايفا كند. مردم از آقاي نجفي مي‌خواهند كه انشا‌ا... و بي‌حرف پيش تا پايان شهريور سراسر مناطق پايتخت، آب و هوايي شمالي پيدا كنند تا مردم از سفر به شمال كشور و عبور و مرور در جاده‌‌هاي غيراستاندارد پر ترافيك بي‌نياز بشوند. به اين ترتيب ديگر نيازي به اتمام جاده اتوباني تهران-شمال هم نيست و مردم مي‌توانند با شلوارك و ركابي بيايند اطراف برج آزادي قليان بكشند! ترجيحا اگر يك شعبه از درياي خزر هم در مركز شهر احداث بشود ديگر نور علي نور است!

هر خودرو يك لاين!

آقاي نجفي بايد هرچه سريع‌تر ضمن احداث چندين اتوبان شهري، طرح تعريض و گشادسازي اتوبان‌هاي فعلي را نيز در دستور كار قرار بدهد به گونه‌اي كه هر ماشين يك لاين اختصاصي براي حركت داشته باشد و وقت ارزشمند مردم صرف فحش دادن در ترافيك نشود!

هر منزل يك ايستگاه!

و اما مترو! مترو نه تنها در وضعيت فعلي پاسخگوي نيازها و توقعات مردم نيست بلكه آنچه كه براي آينده هم پيش‌بيني شده است نمي‌تواند آن‌طور كه بايد و شايد به مردم سرويس بدهد. مردم انتظار دارند الان بعد از مدت‌ها که شهرداري با شعار اصلاح‌طلبي، مديريت شهر را به دست گرفته، به محض بازكردن درب حياط‌شان وارد ايستگاه مترو بشوند. هرچند وضعيت ايده‌آل‌شان اينجوري است كه به محض باز كردن در خروجي منزل، در واگن قطار به روي‌شان باز شده و آن‌ها بدون توجه به تابلوهاي راهنما وارد خط مورد نظر بشوند!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار