تبلیغات

عربستان دست به دامان مفتی اعظم خود شد

مفتی اول دربار عربستان سعودی، برای جلوگیری از راهپیمایی «جنبش 15 سپتامبر»، حامیان برگزاری این راهپیمایی را عامل فساد و فتنه خواند.کمتر از 24 ساعت به برگزاری «جنبش 15 سپتامبر» در عربستان باقی مانده است. ترس از تحرکات مردمی و شورش، مقامات سعودی را بر آن داشت تا از مفتی این کشور بخواهند، فتوایی در این خصوص صادر کند.

عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ، عصر پنج شنبه در گفت‌وگو با شبکه «ام‌بی‌سی» گفت فراخوان‌ها مشکوک با هدف تحریک مردم علیه حکومت را "دروغین، جاهلانه و کینه‌ توزانه" خواند.

رئیس هیأت عالی علما و اداره پژوهش‌های علمی و فتاوی عربستان سعودی که از نسل «محمد بن عبدالوهاب» است، ادامه داد: «هر کس که خواهان برگزاری "جنبش 15 سپتامبر" است، حامی فساد و فتنه‌ است.»

وی افزود: «هیچ خیری در این گونه فراخوان‌ها و برای مشوقان آن وجود ندارد، دشمنان عربستان به دنبال این مسائل هستند. این گونه فراخوان‌ها، فراخوان جاهلیت و گمراهی است».

جنبش «15 سپتامبر» عربستان دیروز چهارشنبه بیانیه‎ای درباره اهداف و اصول و ضوابط خود صادر کرد و در آن خواستار عضویت همه طیف‎ها و اقشار جامعه به این جنبش و مشارکت گسترده در راهپیمایی شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار