تبلیغات

طنز؛ چو حل گشت آسان شود

شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در روزنامه شهروند نوشت:

مارال گفت: اگر گیر کردی بپرس. کار هر مرد نیست جدول حل‌کردن و خرمن‌کوفتن.


سینا گفت: آخه تو که نه گاو نر هستی و نه مرد کهن؟ مارال گفت: ضرب‌المثل‌هاتون هم مردانه و آنتی فمنیستی است. به‌ زودی تو عربستان استفاده از ضرب‌المثل‌های مردسالارانه هم ممنوع میشه، اون‌وقت شما می‌مونید و حوض‌تان.


سینا گفت: مگه تقصیر منه که سرعت اصلاحات در ایران از سرعت حلزون هم کمتره؟ به جای این حرفا دختر خوبی باش بهم بگو ببینم پنج حرفی، حس سیاستمداران ایرانی، اولش هم ت. آهان پیداش کردم. نمیخواد بگی. تکلیف.


مارال گفت: جدولت اشتباهه. جوابت چهارحرفیه. همه سیاستمدارها تو ایران حس توهم دارند.


سینا گفت: نمیشه که چارچوب جدول را عوض کنم. اسلوب داره. قاعده داره.


مارال ادامه داد: نیست حالا همه چیز تو این کشور رو روال و قانون و قاعده است؟ شما که این‌قدر قانونمدار شدی، چطور من را صبح‌ها پیاده می‌کنی دنبال ماشینت بدوم که دوربین‌های طرح ترافیک پلاکت را نگیرن؟


سینا گفت: چه آبروبری هستی‌ها. خیلی خب. توهم... آاااا... حالا این را بگو ببینم. پنج حرفی. محل آموزش. نمیدونم دبستان درسته یا مدرسه؟


مارال پوزخندی زد و گفت: به نظر من که بنویس زندان!


سینا گفت: آخه زندان محل آموزشه؟ مارال نگاهش کرد. گفت: نیست؟ واقعا نیست؟ همین داداشت وقتی رفت زندان یک پک سیگار می‌کشید درطول شبانه‌روز. حالا ببین چطوری زرورق میذاره و علف ملف میپیچونه برای خودش؟ کجا یاد گرفت؟ زندان دیگه.


سینا حل‌کردن جدول را ادامه داد. پرسید: سه حرفی. کشوری عربی در حوزه خلیج‌فارس. مارال گفت: سفر.


سینا زیرچشمی نگاهش کرد. پرسید: چرا مسخره‌بازی درمیاری؟ سفر کشوره؟ مارال اخم کرد: تو از شبکه‌های مجازی دوری به من چه؟ الان این سوتی حیاتی نقل همه محافل است که گفته ظریف به سفر قطر کرد.


سینا گفت: حالا این همه سوتی تو این کشور داده میشه اینم روش. یک روز یکی از برادرزاده‌هام داشت غیبت کسی را می‌کرد. مادربزرگم که همیشه آن برادرزاده‌ام را سرزنش می‌کرد، گفت این‌قدر غیبت دیگران را نکن. مار غاشیه تو جهنم نیشت می‌زنه. برادرزاده‌ام گفت: مامان‌جان، حالا که به قول شما قراره من به خاطر رفتار و کردارم برم جهنم و سرب داغ بریزن تو حلقم و قیر داغ بریزن رو صورتم و... حالا این مار غاشیه بخت‌برگشته هم بیاد یک نیشی بزنه. حالا حکایت این سرزمینه که تو این همه سوتی‌های اقتصادی، سیاسی، ورزشی، اجتماعی و هنری، یک گوینده خبر هم سوتی داده.


مارال گفت: از اولش هم همیشه نشر اکاذیب می‌کردی. مملکت کجاش پر از سوتی است؟ همون جدولت را حل کن.


سینا گفت: خیلی هم خوب. اینو بگو. فدراسیونی که رئیسش به علت انتشار عکس‌های خصوصی‌اش برکنار شد. مارال گفت: این سوال هم غلط است. همین حالا گفتی تو این کشور اصلا کسی سوتی نمی‌دهد. سوال باید عوض بشود و در اصل این‌طوری باشد. فدراسیونی که رئیسش به خاطر زن‌بودن از کار برکنار شد.


سینا گفت: باز که زنانه مردانه‌اش کردی؟


مارال گفت: نه اتفاقا خیلی هم مردانه است. فردا که یک خانم در عربستان رئیس فدراسیون چوگان شد، می‌فهمی چقدر همه چیز این‌جا مردانه است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار