تبلیغات

تصاویری زیبا از قدیمی‌ ترین دریاچه ی جهان

دریاچه بایکال ، یکی از زلاترین اب ها را در میان دریاچه های جهان دارد. این منطقه به دلیل قدمت بسیار بالایی که دارد، دارای جاندارانی منحصر به فرد ایت که تنها در این مکان یافت می شوند.دریاچه بایکال دارای زلال‌ترین آب در میان دریاچه‌های جهان است و با قدمتی ۲۵ میلیون سال، قدیمی‌ترین دریاچه جهان نیز به‌شمار می‌آید.

به گزارش فارس،  این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ جهان به شمار می‌آید و در جنوب سیبری در کشور روسیه، میان استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا قرار دارد.

دریاچه بایکال بزرگ‌ترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیر منجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد.

این دریاچه که ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد با عمق ۱٬۶۴۲ متر عمیق‌ترین دریاچه جهان است.

دریاچه بایکال هم‌چنین دارای زلال‌ترین آب در میان دریاچه‌های جهان است و با قدمتی ۲۵ میلیون سال، قدیمی‌ترین دریاچه جهان نیز به‌شمار می‌آید.

حجم آب شیرین دریاچه بایکال از مجموع آب‌های دریاچه‌های بزرگ در آمریکا نیز بیشتر است.

از آنجایی که این دریاچه خیلی قدیمی و دورافتاده است، دارای جانورانی است که فقط در این دریاچه یافت می‌شود؛ تمام این ویژگی‌ها باعث شده نام آن در فهرست میراث جهانی قرار گیرد.

تصاویری زیبا از قدیمی‌ ترین دریاچه ی جهان

تصاویری زیبا از قدیمی‌ ترین دریاچه ی جهان

تصاویری زیبا از قدیمی‌ ترین دریاچه ی جهان

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار