تبلیغات

دانشگاه شریف نخستین دانشگاه ایران در رنگینگ

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

۲۵ آذر ۱۳۹۵ اخبار علم و فناوری 1 بازدید کد خبر:35083

خبرگزاری ایسنا: دانشگاه صنعتی شریف در بین ۱۱ دانشگاهی که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط موسسه بین‌المللی یو.اس.نیوز و ورلد رپورت در سال ۲۰۱۷ امتیاز کسب کرده‌اند، با امتیاز جهانی ۵۳.۴ رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه شریف، دکتر دهقانی، بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط موسسه بین‌المللی یو.اس‌.نیوز و ورلد رپورت برای سال ۲۰۱۷ میلادی را اعلام کرد.

براساس این رتبه‌بندی تعداد ۱۱ دانشگاه از دانشگاه‌های ایران در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند که در این میان دانشگاه صنعتی شریف با امتیاز جهانی ۵۳.۴ رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این سطح‌بندی رتبه‌های دوم و سوم نیز با امتیاز جهانی ۵۱.۸ و ۴۶.۹ به ترتیب به دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی اصفهان تعلق دارد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر با امتیاز جهانی ۴۷.۱ رتبه چهارم است و بعد از آن دانشگاه آزاد اسلامی کرج با امتیاز جهانی۴۶.۳ قرار دارد. رتبه‌های ششم تا یازدهم نیز به ترتیب با امتیاز جهانی ۴۳.۲، ۴۲.۵، ۴۲.۱، ۴۱.۴، ۳۹.۹ و ۳۶.۵ در اختیار دانشگاه‌های علم و صنعت، علوم پزشکی تهران، تربیت مدرس، تبریز، فردوسی مشهد و علوم پزشکی شهید بهشتی است.

در این رتبه‌بندی هزار دانشگاه برتر جهان معرفی شده است که براین اساس رتبه‌های دانشگاه‌های صنعتی شریف ۴۰۵، تهران ۴۴۵، صنعتی اصفهان ۵۲۳، صنعتی امیرکبیر ۶۰۱، آزاد اسلامی کرج ۶۲۹، علم و صنعت ایران ۷۲۴، پزشکی تهران ۷۴۵، تربیت مدرس ۷۵۷، تبریز ۷۷۷، فردوسی مشهد ۸۲۰ و پزشکی شهید بهشتی ۹۱۱ است.

همچنین رتبه دانشگاه هاروارد با امتیاز جهانی ۱۰۰ اول است و دانشگاه‌های ام آی تی، استنفورد، برکلی، کالتک، آکسفورد، کمبریج، کلمبیا و یوسی‌ال نیز به ترتیب دوم تا دهم اعلام شده است.

پایگاه خبری بروزترین

.

لینک کوتاه مطلب berouztarin.ir/?p=35083

    کانال تلگرام بروزترین خبر ' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار